1. Кажуть, що не варто зачиняти двері конюшні, коли кінь вже вкрадений. А що не слід робити після закінчення бійки?
2. Згадавши ранній ранок і своє пробудження, скажіть: який бік з давніх часів символізував зло, а який – добро?
3. У Давньому Єгипті, коли ночами в березні та квітні починали блищати зірки цього сузір’я, наступав час жахливої спеки. У цей час чулися звуки деяких звірів, які блукали пустелею в пошуках їжі. Пустеля перетворювалася на їх царство, ніхто з людей не наважувався туди ходити. Що це за сузір’я?
4. Спеціалісти розрізняють канарок кольорових, фігурних та благородних. Що вміють останні на відміну від решти?
5. Інші народи почали називати цю країну за ім’ям їх легендарного предка Арама. Хто вони?
6. Як відомо, на Створення світу Бог витратив 7 днів. На перший день Він створив небо і землю, на третій – суходіл та моря, на шостий – цілий зоопарк на чолі з людиною. А кого Він створив на сьомий день?
7. Назва якої рослини походить від слова "хвіст"?
8. Спочатку це слово означало пастку. Що це, якщо це є і в лева, і в акули?
9. Для індійців наймудріша тварина на землі слон. А у воді?
10. Спочатку так називалася будь-яка метальна зброя чи споруда. А назва цього походить від давньоруського слова зі значенням "пускати". Що це?
11. У деяких слов’янських народів слово "диня" означає не тільки диню, але й два інші плоди. Які?
12. "Ні пуху ні пера" – це побажання мисливців. У рибалок теж є аналог: "Ні пера ні луски". Що в цьому випадку мається на увазі під пером?
13. В одній статті розповідається про те, як знаменитого ілюзіоніста викликали у замок на сьому годину, але він з’явився, спізнившись на годину. Чому ж його не змогли звинуватити у спізненні:
14. В. Шекспір називав це "рідким бранцем у кришталевих стінах", а лірики вважають, що це "одне із засобів мовчазного взаєморозуміння чоловіка та жінки". Що це?
15. У 1775 році в Лондоні надійшли у продаж маленькі каучукові кубики. Для чого вони призначалися?
Відповіді на заняття 13: 1. Махати руками (згідно з приказкою "Після бійки руками не махають"). 2. Ліва – зло (встати з лівої ноги), права – добро. 3. Лева. 4. Співати. 5. Вірмени. 6. Нікого. Він відпочивав. 7. Хвощ. 8. Паща. 9. Дельфін. 10. Гармата (пушка). 11. Гарбуз і кавун. 12. Плавник. 13. У всіх присутніх часи показували рівно сім. 14. Парфуми. 15. Для витирання написів (гумки).