top of page
shahistua

Заняття 19


1. Ціолковський описав як одне із найвидатніших досягнень техніки 1917 року кораблі, які майже задарма сплавляють за течією вітру недорогі вантажі. Як ми називаємо такі кораблі?

2. У греків було кілька видів німф. Наяди жили у воді ставків, озер та річок, ореади – у горах та лісах, нереїди – у морях, дріади – на деревах. Вважалося, що всі німфи, окрім дріад, живуть дуже довго, майже вічно. А коли ж закінчувалося життя дріад?

3. Брось быстрее перепелку

Белому барану,

Переставь пустую полку

Ближе к барабану.

Цей чотиривірш рекомендують людям, у яких є труднощі з вимовою. Які два звука не вдається правильно вимовити людям, яким рекомендований цей віршик?

4. Єгиптолог Лепсіус встановив, що саме у єгиптян раніше означав ієрогліф, на якому було символічно зображено шматок тканини, із якого стікала вода. Який метал зображував цей ієрогліф?

5. В одному повідомленні було написано: "Ввечері приводили до государя цесаревича тешеншпілера, який багато штук робив швидко, примовляючи: "Кара фаре ось маршаре, рекомандире"". Незважаючи на те, що слово "тешеншпілер" спотворене, перекладіть його з німецької.

6. Згідно з широко відомою історією, один із братів відмовився брати участь у колективному готуванні їжі, за що й був обділений нею. Як його звали?

7. Це слово походить від німецького "kleckhen" (бруднити). Що це за слово?

8. Римські полководці-імператори нерідко отримували деякі прізвиська. Перше таке прізвисько отримав Сципіон, прозваний Африканцем. Дуже часто присвоювалося прізвисько Германік. Були прізвиська Данік, Парфік, Персік, Сарматік, Британік. А за що полководцю давали таке прізвисько?

9. В Італії вона відрізняється особливою повільністю. Так, для того, щоб подолати відстань від Риму до Мілану, їх потрібно 6-16 днів. Для її прискорення була навіть випущена спеціальна марка достоїнством 20000 лір. Назвіть її.

10. Ця жінка своїм життям майже до кінця втілила міф про Ізіду, Озіріса та Горе. Одні поклонялися їй як богині, інші називали олександрійською блудницею та нільською змією. Хто вона?

11. Петро, Яків, Пилип, Андрій, Хома, Тадей, Симон, Алтей, Варфоломій, Іоанн, Матвій. Кого немає?

12. Як по-давньоіндійськи буде слово "річка"?

13. Одна з ракет, запущених Радянським Союзом, у англійських газетах називалася "dognik" (догнік). Хто був на борту цієї ракети?

14. Закінчивши один із важливих осінніх планових заходів, приступали до найру (святкування). І якщо хтось із сторонніх опиняється в цей час в айлі, обов’язково казав: "Нехай ваш войлок буде білим, як раковина, міцним, як кістка, красивим, як шовк". У якого народу існував такий звичай?

15. Усупереч розповсюдженому в американських кінофільмах (вестернах) уявленню, ковбої були не дуже гарними стрілками. Причина була в нестачі тренування. А чому далеко не кожен міг вправлятися у стрільбі?

Відповіді на заняття 19: 1. Дирижаблі. 2. Зі смертю дерева. 3. Звуки "б" та "п". 4. Золото (спосіб добування – промивання піску). 5. Фокусник. 6. Великий палець ("Сорока-ворона кашу варила…"). 7. Клякса. 8. За перемогу над народом, згаданим у прізвиську. 9. Пошта. 10. Клеопатра. 11. Іуди (перераховані 11 апостолів). 12. Інд. 13. Собаки (dog) Білка та Стрілка (догнік – за співзвуччям зі словом "супутник"). 14. У монголів. 15. Патрони коштували дорого.

8 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page