1. Білка за допомогою цього захищається від холоду, мишачий лемур зберігає там поживні речовини, деякі тварини легко і практично без болю можуть позбавитися цього. Описаний випадок, коли це було втрачено, і колишній власник довго цього не помічав. А хто ж повернув втрачене?
2. Коли середньовічні поети – міннезінгери – проводили змагання, третьою премією була золота троянда, другою – срібна троянда (у ті часи срібло цінувалося більше за золото). А що ж було першою премією?
3. У братів Грімм вона "дослужилася" до папи Римського, мало не дотягнувши до самого Бога. А як склалася її кар’єра у Росії?
4. Він народився у сім’ї знатного правителя, але з раннього дитинства був розлучений з батьком і жив на острові, де заснував процвітаючу державу з золото- та алмазодобувною промисловістю, яке охороняла морська піхота. Одружившись, він тричі здійснював повітряні диверсії на палац свого батька. Назвіть його всім відоме ім’я.
5. Доля цього літературного персонажа на диво схожа з долею льотчика-героя Олексія Мересьєва: і протез має, і літає. От тільки персонаж цей жіночого роду, набагато старший і імені, як такого, не має. Назвіть же її!
6. На обкладинці одного подарункового видання "Казок" О.С. Пушкіна у гіллі відомого дуба на золотому ланцюгу зображений вчений кіт. Він білий і тримає у лапах розкриту книгу. Яке слово ясно читається вгорі тієї сторінки, яка справа, а яке – на тій, що зліва?
7. Герой народу суахілі Абунувас одного разу вирішив продати будинок, та не зміг знайти людину, яка б погодилася його придбати. Тоді він знайшов людину, яка згодилася купити верхню половину будинку, а коли через деякий час Абунувас запропонував йому придбати і нижню частину, той відмовився. Яким чином Абунувас змусив його придбати нижню половину?
8. Як звали царя племені епеїв, який мріяв гарненько почистити місце, де протягом 30 років знаходився подарунок його батька?
9. У ніч на 26 січня 1938 року на південному березі Криму спостерігали це й описали його як заграву далекої величезної пожежі на фоні безхмарного зіркового неба у північній його частині. Хоча це й не зовсім природно для тієї місцевості, скажіть: що там спостерігали?
10. У ІХ ст. Моравія (на території сучасної Чехії) звернулася до Візантії з проханням надіслати до них вчителів для введення християнського богослужіння слов’янською мовою. Із Візантії приїхали двоє вчених греків, одного з яких звали Костянтином. Під яким ім’ям знаємо його ми і як звали другого?
11. У казанських татрів – су-анаси, у мордви – вир-ава, у марійців – овда, у німців – альп-фрау. А у нас?
12. До створення Міжнародної метричної системи під час буржуазної революції XVIII ст. у Франції були розповсюджені такі одиниці вимірювання, як, наприклад, французький туаз, рівний довжині ступні. А чия ступня бралася як еталон?
13. Згідно плану "Віжіпірат" у 1995 році в паризькому метро було закупорені всі сміттєві урни. Для чого?
14. Сам себе він називав маленьким пілігримом, інші називали його залізним Редьярдом. А як називається його найвідоміший твір?
15. Її родичка – бемерія снігова, яку всі ви точно знаєте. Її волокна гарно вичісуються й зафарбовуються, але її важко скручувати і вона недостатньо еластична. Однак у літописі 860, 861 та 862 років можна знайти згадку про вітрила із тканини, зробленої з неї. У літературі описаний випадок, як з її допомогою сестрі вдалося зняти чари зі своїх братів. Назвіть її.
Відповіді на заняття 22: 1. Вінні Пух. 2. Справжня троянда. 3. Вона (стара) залишилася біля розбитого корита. 4. Гвідон. 5. Баба-яга. 6. Справа – "Пісні", зліва – "Казки". 7. Сказав йому, що хоче зруйнувати свою нижню частину. 8. Авгій (батько подарував йому багато численні стада скоту, а авгієві конюшні почистив Геракл). 9. Північне сяйво. 10. Кирило та Мефодій (Кирило створив на основі грецького алфавіту нову азбуку для слов’ян - кирилицю). 11. Баба-яга. 12. Королівська. 13. Для боротьби з тероризмом. 14. "Мауглі". 15. Кропива.