1. Євгеній Ільїн в одному зі своїх віршів написав:
Зоолог будет удивлен,
И то – не выдумка фантаста,
Что белый… слон
И черный… слон
Встречаются довольно часто.
А де це відбувається?
2. За легендою, пірат Френсіс Дрейк побачивши англійську королеву Єлизавету прикрив рукою очі: «Я засліплений красою Вашої Величності». Який звичай увійшов в обіг з того часу?
3. В цих школах, розповсюджених у Древньому Римі, панував суворий режим, що відрізнявся від тюремного лише тим, що там посилено піклувалися про фізичний стан учнів, годували особливою їжею і навчали деяким речам. Назвіть найвідомішого випускника такої школи.
4. Навіщо древні греки час від часу вимірювали свою тінь?
5. Птах токолоро вважається символом Куби. Якби він водився в Росії або у Франції, то міг би служити символом і цих країн, а ось в Германії або Бразилії - не міг би. Чому?
6. Учасники полярної експедиції під керівництвом Д. Шпаро помітили свої лижі. Як ви думаєте, який двозначний номер дістався лікареві?
7. В субботу пятого апреля
Сырой рассветною порой
Передовые рассмотрели
Идущих немцев темный строй.
На шапках – перья птиц веселых,
На шлемах – конские хвосты,
Над ними на древках тяжелых
Качались черные кресты…
А що сталося потім?
8. Це виготовлялося у вигляді кілець в Давньому Єгипті, у вигляді пластинок у древніх британців, у вигляді брусків або шматків в Древньому Римі. Частина цього і зараз робиться з металу, хоча основна маса виготовляється з іншого матеріалу. Що ж це таке?
9. На борту піднятого корабля XVIII ст в речах лікаря був виявлений великий дерев'яний молоток. А що використовують замість нього зараз?
10. Коли газета «Аргументи і факти» проводила конкурс «Хто краща людина в світі», прийшло більше 2000 листів. Серед кандидатур були названі Джон Леннон і Юрій Нікулін. 25 % голосів були віддані Ісусові Христу (друге місце). А хто зайняв перше місце, набравши 30 % голосів?
11. Навіщо митники «садять на голку» собак?
12. «Я не потребую друга, який повторює всі мої рухи, - говорив Плутарх, - це набагато краще робить.» Закінчите його фразу.
13. За легендою, він був визначений в 1101 р. як відстань від носа англійського короля Генріха I до кінця середнього пальця його витягнутої руки. Про що йде мова?
14. В давнину кочівники зв'язували ноги нареченої обручами із запашної соломи, аби та не втекла. Пізніше ненадійні солом'яні пута змінили на кам'яні окови, а потім і на металеві. Що від них залишилося в даний час?
15. Поетеса Тетяна Смертіна писала про нивяника звичайного:
Белая рубашка,
Желтый поясок,
Светлый голосок.
Золотое донце,
Травяное солнце.
Як же ми називаємо цю рослину?
Відповіді на заняття 24: 1. На шаховій дошці. 2. Віддавати честь рукою. 3. Спартак. 4. Щоб дізнатися час. 5. У його оперенні присутні всі кольори кубинського прапора (а також російського і французького): білий, червоний і синій. «Токо-лоро» означає «трибарвний». 6. 03. 7. Льодова битва на Чудському озері . 8. Гроші. 9. Наркоз. 10. Мама. 11. Для пошуку наркотиків. 12. Моя тінь. 13. Ярд. 14. Обручки. 15. Ромашка.