top of page
shahistua

Заняття 3


1. У 1900 році на Всесвітній виставці у Парижі великий успіх мали так звані Палац ілюзій та Палац міражів. Палац міражів – це величезний 6-кутний зал. Що було на стінах цього залу?

2. Гренландський парламент нарешті видав закон про заборону керування у нетверезому стані… Чого?

3. У романі "Життя Клима Самгіна" Максим Горький описав павільйон Нижньогородської ярмарки, яку збудував німець Ропет. Цей архітектор склав свій псевдонім із спадкового прізвища, прибравши останню літеру та переставивши склади. Яке ж справжнє прізвище зодчого?

4. Цей вузол називали бабським, і якщо згадується у довідниках, то лише як приклад, як вузли зав’язувати не слід. За кордоном він має доволі непривабливі назви: "бабусин", "телячий" і навіть "дурнуватий". Тим не менше багато людей зав’язують його щодня. На чому?

5. Картина розміром 77*53 см, написана на початку XVI ст., сьогодні вважається найціннішою у світі. У 1963 році одна страхова компанія оцінила її в 100 мільйонів доларів. Назвіть цю картину.

6. У 1975 році на споживацькому ринку найменшою стала японська кругла фотокамера марки "Petal" діаметром 2,9 см і товщиною 1, 65 см, не рахуючи камер, створених для мікрохірургії і для… Чого?

7. Що спільного у нащадків від зв’язку бога Марса і весталки Реї Сильвії з відомим жабенятком?

8. Про мешканців Габрова завжди ходило багато анекдотів. Розповідають, наприклад, що один габрівець вирішив вчинити самогубство і повісився, але слуга вчасно нагодився й перерізав мотузку. Усе закінчилося тим, що в кінці місяця хазяїн отримав від слуги чотири лева. За що?

9. У місяцеслові за 1734 рік можна прочитати: "Це зібрання зірок, якому для полегшення пам’яті ім’я деякої відомо речі надано, називається зірковий образ або…". Або як?

10. На швецький ринок надійшов апарат, який кожні п’ять хвилин перериває передачу в радіоприймачі автомобіля, видаючи на нього чотири різні звуки. Для чого призначений цей апарат?

11. Марко Поло, намагаючись описати незліченні багатства Сходу, увів в обіг слово, яке можна прирівняти до не існуючого слова "тисячища" (тисяча тисяч). А як воно звучить по-італійськи?

12. За словами Плінія, у смерті Есхіла винні три фактори: лисина, черепаха і орел. Що ж трапилося?

13. Король Іспанії Фердинанд VII заснував у 1830 році у Севільї королівську школу, яка готувала людей, які перетворили, за словами Гарсіа Лорки, "смерть на національне видовище". Кого готували у цій школі?

14. Усупереч відомій думці, сам по собі цей сигнал нічого не значить. Уперше рекомендований на радіотелеграфній конференції у 1906 році й офіційно прийнятий у 1908 році, він обраний тому, що його легко запам’ятати, передати й упізнати. А тепер довірений "радист" команди нехай повторить цей сигнал.

15. Своєрідну роботу м’язів у у бджіл називають дрижанням. А навіщо дрижать бджоли?

Відповіді на заняття 3: 1. Величезні дзеркала. 2. Собачих упряжок. 3. Петров. 4. На шнурках черевиків. 5. "Мона Ліза". 6. Для шпіонажу. 7. Вони вигодувані вовками. Йдеться про братів Ромула та Рема й хлопчика Мауглі, чиє ім’я означає "жабенятко". 8. Це ціна мотузка. 9. Сузір’я. 10. Щоб водій не засинав. 11. Мільйон. 12. Орел упіймав черепаху й скинув її на камінь, щоб розколоти панцир. Але камінь виявився лисиною Есхіла, який ішов по полю бою. 13. Тореадорів для кориди. 14. SOS (… – …) . 15. Щоб виробляти тепло.

6 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page