1. 5000 років тому в Єгипті був винайдений музичний інструмент, для якого використовували журавлині кістки. Яким чином?
2. Цей герой відомий з XII ст. І, хоча ім'я його батька невідоме, зате усі знають батьківську професію. Назвіть її.
3. Закінчивши службу, священик оголосив: "Наступної неділі я говоритиму з вами на тему брехні. Щоб вам було легше зрозуміти, про що піде мова, прочитайте главу 17 в Євангелії від Марка". Чому для проповіді про брехню священик вибрав саме цю главу, хоча там про неї нічого не говориться?
4. Цей літературний герой, покинувши своїх родичів, вів життя менестреля (бродячого співака). У його творах головною була тема самовихваляння. Назвіть його ім'я.
5. У творі Платона "Тімей" приводиться розповідь єгипетського жерця з міста Саісса про те, як деяка острівна держава розповсюдила свою владу на Північну Африку до Єгипту і Європу до Тіренії і деяку частину протилежного континенту. Лише еллінам вдалося отримати перемогу над нею. Що ж сталося з цією державою далі?
6. Яку тварину обрало собі у вигляді емблеми видавництво "Покетбук"?
7. У Древньому Римі богом мовчання вважався Гарпократ, який зображався у вигляді звичайного юнака. Покажіть, яким чином його зображення символізувало мовчання.
8. Згідно Іпатьевському літопису, Ігор Святославич Сіверський в 1174 р., переслідуючи орди половецьких ханів Кобяка і Кончака, переїхав "въросколъ у Лтавы" у напрямі Переяславля. У 1238 р. орди Батия знищили безліч населених пунктів в Подніпров'ї, серед яких була і Лтава. Під якою назвою згадується в літописах 1480 р. місто, знову побудоване на місці зруйнованого?
9. Чому дикобраз не може потонути?
10. Ескімоси при цьому стукають один одному легенько кулаком по голові, лапландці труться носами, єгиптяни прикладали долоню до лоба, деякі африканці передають гарбуз. А що роблять в таких випадках українці?
11. Всупереч назві, їх у неї не 40, а 42. Чого?
12. Яка протока сполучає два моря і два океани і розділяє два півострови, дві держави і дві частини світу?
13. Одному льотчикові сниться, що він падає з літаком з величезної висоти в морі: усі прилади відмовили, літак не слухається керма, катапульту заклинило, парашут відсутній. Який у нього є вихід?
14. Якщо людина маленька, то в таких випадках говорять "гигнувся", про маленьку стареньку - "померла", якщо вище та худіше - "богові душу віддав", високий худий чоловік - "зіграв в ящик", торгова людина, купець - "наказав довго жити", якщо хто чином поменше (двірник, селянин) - "перекинувся", "протягнув ноги". А що говорять в таких випадках про наймогутніших, наприклад про начальників?
15. Чому присвячений маловідомий трактат М. В. Ломоносова "О ночезрительной трубе"?
Відповіді на заняття 34:1. Кістки - порожнисті, інструмент - духовий. 2. Священик (Альоша-то Попович. 3. Такої глави взагалі не існує. Священик почне свою проповідь питанням: "Хто прочитав главу"? Напевно знайдуться ті, хто відповість ствердно.. 4. Колобок. 5. Пішла під воду (мова про Атлантиду). 6. Кенгуру. 7. Він прикладав палець до губ. 8. Полтава. 9. Голки у нього порожнисті. 10. Потискують один одному руки. 11. Ніг (сороконіжка). 12. Берінгова протока. 13. Прокинутися. 14. Дав дуба. 15. Телескопу.