1. У глибоку давнину вони виникали на честь богів і супроводжувалися жертвоприношенням, танцями і піснями. Тепер вони бувають державні, громадські, народні. Про що йдеться?
2. Цей хімічний елемент є найбільш пластичним. Із 1 г цієї речовини можна витягнути дріт довжиною 2,4 км. Назвіть його.
3. Увага, цитата!
Ця «…звезда закату не знает,
Так мореплавателей в нощи провожает;
Когда же светила мира лучи им сияют,
Тогда желанные порты получают».
Про яке світове світило говорять російські помори?
4. Існує думка, що змії гіпнотизують жертв своїм поглядом. Підґрунтям для такого твердження є немигаючий погляд змії. А чому змії не мигають?
5. В американських школах знання учнів оцінюються за 6-бальною системою, причому вищою оцінкою є літера "А". Назвіть найнижчу оцінку.
6. Найстарішим армійським об’єднанням є швейцарська гвардія, створена ще у 1400 році. Яку державу воно охороняє досі?
7. Із усіх міст-мільйонерів найближче до інших знаходиться Сінгапур. А най північніше із них (до останнього часу) відоме нам не менше. Назвіть його.
8. У районі Гренобля (Франція) тече річка, назва якої "Сан-з-Етуаль" перекладається як "Беззіркова". Чим вона відрізняється від своїх сестер?
9. Найбільш грандіозним із них, майже півкілометровим, був Уаймангу з Нової Зеландії. Свою назву вони отримали від ісландського слова, яке перекладається як "плинути". До речі,в Ісландії їх найбільше. Назвіть їх.
10. Серед топонімів можна зустріти такі назви, як Хобот, Шия, Рука, Коліно, Підкова, Ворота, Калач, Хомут. Нема потреби запитувати вас про етимологію кожної назви. Скажіть, які географічні об’єкти були названі так оригінально?
11. У Сахарі щороку їх спостерігають до 160 тисяч. Вони бувають стабільними, блукаючими, вертикальними, горизонтальними. Завдяки своїй привабливості вони дуже небезпечні. Тому складені навіть спеціальні карти, де вони зазвичай з’являються. Назвіть їх.
12. Першим, який захистив інтереси Батьківщини ціною життя й став широко відомим, був Іван Осипович. Сьогодні встановлено, що тільки в радянський час його подвиг був повторений понад 60 разів. Серед героїв: І. В. Петров, М.М. Кузьмін, жінки та діти: Анастасія Дубова, Марія Глибіна, Коля Молчанов, Трохим Пружинний, Тихон Баран. Назвіть прізвище першого.
13. У Центрі дослідження живої природи міністерства сільського господарства США проводили випробування підземних кабелів останньої конструкції. Кожен із десяти випробувачів пробував шматочок кабелю протягом семи днів. Випробування витримав лише кабель з оболонкою із нержавіючої сталі. Хто було ці випробовувачі?
14. Найкраще сова чує звучи з частотою 3000 – 7000 коливань за секунду. Як ви гадаєте, із чим це пов’язано?
15. Давні єгиптяни називали свої житла готелями. А що вони називали домами?
Відповіді на заняття 4: 1. Про свята. 2. Золото. 3. Про Полярну зірку. 4. У змій немає рухливих повік, як у решти тварин; їх очі захищені прозорими нерухливими повіками. 5. "F" – шоста літера англійського алфавіту. 6. Ватикан. 7. Санкт-Петербург. 8. У ній не відображаються зірки, тому що вона підземна. 9. Гейзери. 10. Річки. 11. Міражі. 12. Сусанін. 13. Пацюки. 14. Саме в такому звуковому діапазоні пищать миші. 15. Могили (вони вірили у вічне загробне життя).