top of page
shahistua

Заняття 45


1. Самки джейрана повністю з'їдають гній і сечу своїх новонароджених. Навіщо вони це роблять?

2. Дейвид Стейн з Нью-Йорка зумів потрапити в Книгу рекордів Гіннеса, використовуючи всього 3 речі: воду, рідке мило і. Назвіть третю річ.

3. У кінці XIX ст. відомий російський натураліст професор Д. Кайгородов підрахував, що щороку в Росії знищується тільки для цього всього біля 1500 квадратних кілометрів молодих лип. А як люди використовували це?

4. Цим словом називали довгий вузький ремінець уздовж ложа рушниці. У російській армії за старих часів на плече солдатського мундира нашивали спеціальний червоний шнурок, за допомогою якого притримувався ремінець рушниці. Незабаром і сам шнурок назвали цим словом. Назвіть його.

5. У Древньому Китаї бідняки робили їх з дерева, багачі - з нефриту або фарфору, а ми досі для їх виготовлення використовуємо птахів. Що це?

6. Українська загадка: "Між двома дубами застрягла свиня зубами". Російська загадка: "Скоро їсть, дрібно жує, ніколи сита не буває". Відповідь на обидві загадки одна. Яка?

7. Женихи з німецького міста Штебек, перш ніж зробити пропозицію нареченій, згідно старої традиції, вступають в єдиноборство з її батьком. Виграш показує, що жених майстерний в стратегії і в тактиці, може маневрувати в складних життєвих ситуаціях. Тому майбутній тесть зазвичай задоволений своєю поразкою. Якщо ж претендент на руку дочки не зміг здолати батька, весілля відкладають. У чому ж змагаються чоловіки?

8. У Англії вважають, що вона була старою жінкою, що продавала квіти на вулицях Оксфорда. У Франції вірять, що насправді це була королева Берта, що вийшла заміж за одруженого і покарана священиками. У США говорять, що це була Елізабет Фергус - мати художника Бостона. Перші її казки з'явилися в записі Ш. Перро в 1696 р. Як же її усі називали?

9. Яку приправу можна приготувати із злого ворога Чиполлино?

10. Раніше японці називали їх "дзю-дзу", "нэн-дзю" (кулі уваги), а нині - "омоі але тамаі-лі омое тама" (кулі пам'яті). Китайці ж нині називають їх "су чжур" (молитовні кулі). Як це називаємо ми?

11. Слово "сendre" по-французьки означає "попіл". Назва якого твору звучить по-французьки як "Сendrieuse"?

12. Як встановили учені, поголів'я морських черепах скорочується багато в чому через те, що вони гинуть від заковтнутих целофанових пакетів. А що є основною складовою їх раціону?

13. Півень, як відомо, народжується двічі. А хто з живих істот народжується тричі?

14. Відомо, що найшвидшими собаками вважаються хорти, найвитривалішими - лайки, самими бійцівськими - тер'єри. А яких собак Сетон-Томсон вважав найбільш розумними і життєздатними?

15. В середні віки були поширені довгі складені імена, наприклад Остап-Сулейман-Берта-Марія-Бендер-Бей. Але довгі імена носили тільки знатні люди, причому дозволена кількість імен залежала від становища в суспільстві. А навіщо їм були потрібні довгі імена?

Відповіді на заняття 45: 1. Щоб запах не притягнув хижаків. 2. Соломинку (він надув найбільшу мильну бульбашку). 3. Одягали на ноги (мова про лапті). 4. Погон. 5. Подушки. 6. Пилка. 7. Вони грають в шахи. 8. Матінка Гуска (вона вигадала казки "Попелюшка" і "Спляча красуня"). 9. Кетчуп. 10. Чотки. 11. "Попелюшка". 12. Медузи. 13. Наприклад, метелик (яйце, гусениця-лялечка, метелик). 14. Дворняг. 15. Кожне ім'я - це святий покровитель на небі.

3 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page