1. Через який пристрій можна дивитися навкруги?
2. Три аршини складають сажень. А що складають 500 сажнів?
3. Про процедуру виміру землі наші предки говорили "вірьовити", "вірвовати". Чим же вони її вимірювали?
4. Фахівці оцінюють діаметр нашої Галактики в 70 000. Назвіть одиницю виміру.
5. Він хотів срібні дзвіночки на капелюх, нові чоботи. А яка була його головна мрія?
6. Як відомо, грецькі боги зображувалися або босоніж, або в сандаліях. А який обов'язковий атрибут був на ногах у лапландського бога зими?
7. Римський натураліст Пліній Старший створив першу класифікацію грибів, досі популярну серед непрофесіоналів. На які дві категорії він їх поділив?
8. Про австрійського шахіста початку XX ст. Георга Марко ходила чутка, що він - найсильніший шахіст у всьому світі. Проте він не був чемпіоном світу, жодного разу не перемагав ні в одному турнірі і при зустрічах з іншими гросмейстерами зазвичай програвав. Чим же пояснювалася така його репутація?
9. Що експонується в канському Музеї дитинства?
10. Де, згідно з однією загадкою, можна виявити відсутність у одних - весел, у інших - копит, а у третіх - хобота?
11. Що ізраїльтяни називають луком бога Єгови, індійці - луком бога Рами, а фіни - луком бога Тієрміса?
12. У багатьох скоморохів в давнину було брязкальце з бичачого пухиря. Плоди якої рослини знаходилися усередині цього пухиря?
13. На 1994 р. у світі налічувалося 168 держав, з яких 146 мали республіканське правління, чотирнадцятьма правили королі, трьома - королеви, трьома - еміри, одним - шейх. Який правитель не названий?
14. Як відомо, в Єгипті символом перемоги вважалася священна кішка Бубастіс. А хто у єгиптян втілював зло і руйнування?
15. Москву раніше називали білокам'яною. А яке ж місто називали чорним?
Відповіді на заняття 52: 1. Перископ (переклад з грецького - "дивлюся навкруги"). 2. Версту. 3. Мотузком. 4. Світлових років. 5. Набути мізків (мова про Страшилу з казки "Чарівник Смарагдового міста"). 6. Лижі. 7. Їстівні і неїстівні. 8. Його величезною фізичною силою. 9. Іграшки. 10. У шахах (це тура, кінь і слон). 11. Веселку. 12. Гороху (тому увійшло до ужитку вираження "блазень гороховий"). 13. Папа (Римський). 14. Миші. 15. Чернігів.