top of page
shahistua

Заняття 6


1. Усього їх налічують понад 2000 видів. Про багатьох з них знайомі люди тільки чули: можна прожити все життя, чуючи їх пісні, й ні разу не побачити. Особливо популярні вони в Китаї, де їх продають на вулицях у коробочках розміром як сірникова коробка. Утім, правду кажучи, вони не співають, а цвірять. Хто вони?

2. У народі його називають синім, хоч насправді він фіолетовий, а ось у його справжній назві і натяку немає на його колір.

3. Саме це використовували футбольні арбітри до того, як почали використовувати свисток.

4. У XV ст. в угорському місті Коч виникло виробництво закритих екіпажних підвід, які отримали назву "кочі". А як називали людину, яка керувала такою підводою?

5. Слуга Алектріон, який стояв на сторожі під час зустрічі свого хазяїна Ареса з Афродітою, повинен був розбудити їх до настання ранку. Але одного разу він проспав, і Геліос застав закоханих. На кого був перетворений Алектріон у покарання?

6. Цар Михайло Федорович у 1614 році подарував Війську Донському стяг із зображенням тварини, на грудях якої був намальований на коні Георгій-Побідоносець, який коле списом змія. Опишіть тварину, зображену на стязі.

7. Як у нас називається азартна карткова гра, відома у Німеччині як "Сімнадцять плюс чотири"?

8. Француз Ноель Лефлер проїздив на машині 19 років, порушуючи тільки одне правило руху. Коли його зупинила поліція, вона не змогла знайти в його автомобілі того, на отримання чого наші люди повинні витрачати місяці, гроші і брати участь у конкурсах. Чого не було в автомобілі Ноеля?

9. Чий син так прославився канібалізмом, що приїжджий грек з’явився його вбити і зробив це за допомогою нитки?

10. Пороги помпейських будинків часто прикрашали привітання, але час від часу можна побачити напис, яка побутує у наш час у приватних власників будинків. Відтворіть її.

11. За старою китайської традицією під час розмови молодший повинен подивитися в очі старшого двічі. Коли?

12. Фільм "Подвиги Геракла" 1959 року мав такий успіх, що мільйони хлопчиків почали робити вранці… Що?

13. Про що К. Лейбніц сказав так: "В… занадто багато гри, щоб вважати їх серйозною справою, але занадто багато серйозного, щоб вважати їх грою"?

14. У сушеному вигляді його називають урюком або курагою. А у свіжому?

15. Використання в їжу сарани розповсюджене в Австралії. Там навіть побутує прислів’я: "Їжте сарану, а інакше…". Закінчіть фразу.

Відповіді до заняття 6: 1. Цвіркуни. 2. Баклажан. 3. Дзвоник. 4. Кучер. 5. На півня. 6. Двоголовий орел. 7. "Двадцять одне". 8. Водійських прав. 9. Мінотавр, син Міноса (або син бика). 10. "Обережно! Зла собака!". Римський аналог: "Остерігайтеся собаки". 11. Коли приходить і прощається. 12. Зарядку. 13. Про шахи. 14. Абрикосом. 15. "…сарана з’їсть вас".

5 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page