1. За православним календарем 30 квітня в храмі читається те місце в Євангелії, де говориться, як один з апостолів нарешті увірував у воскреслого Христа. Що ж це за апостол?
2. Скажіть, як по-грецьки буде "висохлий", якщо це не мумія?
3. Кого можна було побачити на спортивних іграх, званих Геріями, і не можна - на Олімпійських іграх?
4. Римляни внесли в конструкцію вилки революційне нововведення - усі наступні моделі стали лише варіаціями знайденого рішення. А якою вилка була до цього нововведення?
5. В період Великої французької революції кінця XVIII ст. якобінець Гітон Морво запропонував в шахах замінити короля на прапор, перейменувати королеву в ад'ютанта, а туру - в гармату. Що ж він запропонував позначити терміном "Батарея, до прапора"!?
6. Древні греки називали корабельний таран словом "рострум". А частину тіла якої риби вони називали так само?
7. Близькі по своєму вигляду екосистеми, розташовані на різних материках, мають і схожий набір екологічних ніш, заповнити які можуть вихідці абсолютно різних, не споріднених одна одній систематичних груп пернатих. При цьому вони стають дуже схожими один на одного. Так, в Старому Світі птах нектариця належить до підряду півчих із загону гороб'ячих. А який птах із загону довгокрилих (стрижеобразних) заповнив аналогічну нішу в Новому Світі?
8. Що це за предмет туалету, якщо він позначений словом "пантофеллос", яке з грецького переводиться як "увесь з пробкової кори"?
9. Головний редактор цієї книги стверджує, що в ній використана тільки та інформація, яка не може заподіяти шкоди здоров'ю і ризику для життя. Що це за книга?
10. У одній з газет Сіетлу була поміщена фотографія: на голові пластикової сови сидить голуб. Навіщо влада міста встановила на площах пластикових сов?
11. У II ст. до н. е. письменники і учені користувалися в Александрії особливими привілеями: отримували безкоштовне житло, звільнялися від усіх податків і повинностей. Деяким навіть довіряли виховання дітей правителя. Поет Тімон, що жив в ту пору, не без кепкування писав про колег-поетів: ".численні партачі книг відгодовуються в клітці муз". Що мав на увазі він під "кліткою муз"?
12. У 1877 р. службовець британської адміністрації в Індії Вільям Гершель в листі генеральному інспекторові у Бенгалії описав винайдений ним метод під назвою "Знаки руки". Для чого він пропонував його застосовувати?
13. Цей папір на 3/4 складається з бавовни, а на 1/4 з льону. Під лупою на ньому можна помітити тонкі сині і червоні смуги. На ньому друкують ті, найбільші з яких рівні розмірами найменшим. Що друкують на цьому папері?
14. Що раніше називали "костотрясом", "павуком", а тепер "швидкою ногою"?
15. Загадка: "Із землі узяли, на вогні гріли, знову в землю поклали. А як вийняли - стали бити, щоб міг говорити. Що це"?
Відповіді на заняття 60: 1. Хома невіруючий нарешті повірив. 2.Скелет. 3. Жінок Герії - ігри на честь богині Гери. 4. Однозубою. 5. Рокіровку. 6. Риби-меч. 7. Колібрі. 8. Туфля. 9. Книга рекордів Гіннеса. 10. Щоб відлякувати голубів але, як показала фотографія, ті не зрозуміли цього. 11. Бібліотеку по-грецьки вона називалася "мусейон". 12.. Для ідентифікації особи метод дактилоскопії 13. Долари. 14. Велосипед. 15. Дзвін.