1. Дослідники вважають, що його батьківщина – ліси Тібетського нагір’я. Звідти ж розповсюдився й напій, який із нього виготовляють. У Європу цей напій привезений голландцями в 1824 році, а в Росію перший караван сировини для цього напою прибув у 1638 році з Монголії. Як називається цей напій?
2. У Древньому Римі часом можна було почути такий вигук: "Hos habeti!", що приблизно означало "Дісталося йому!" або "Тепер йому кінець!". А де часто звучала ця фраза?
3. У Великобританії почали видавати книги, віддруковані на пластику. Книжки йдуть нарозхват. Для кого вони призначені?
4. Де деякий єврейський мудрець написав такі слова: "Ось дім печалі, де люди поховані живими"?
5. Вони дуже розумні, незважаючи на упевненість багатьох. Наприклад, у Древньому Римі її всюди використовували як сторожових собак. Хто вони?
6. Ці тварини так відзначилися в будівництві, що північноамериканські індійці побачили в них людські якості. Вони назвали їх "маленькі люди лісів". Хто вони?
7. Взимку, коли візник чекав вершника, він сідав на його місце. Для чого вони це робили?
8. Назвіть мову, яка є рідною для найбільшої кількості людей.
9. Як називається одиниця довжини, яка приблизно рівна довжині ліктьової частини кістки людини?
10. За традицією японські педагоги у творах своїх учнів підкреслюють не тільки помилки. А що ще?
11. У кінці ІХ ст. до н. е. ассирійська цариця Шаммурамат вела велику кількість війн, зокрема проти Мідії. Однак в історію вона увійшла завдяки величній споруді у рідному Вавилоні. Під яким ім’ям ми сьогодні знаємо царицю Шаммурамат?
12. У якому сузір’ї знаходиться зірка першої величини Поллукс та зірка другої величини Кастор?
13. Бог грому та блискавки Асс живе на небесах і їздить на фаетоні. А по якій дорозі?
14. Чий казковий образ у східних слов’ян представлений у вигляді богатиря-коваля, який сковує воду?
15. У часи Катерини подарунок, привезений цариці від персидського шаха, "цілими днями водили по Петербургу, а за ними цілі натовпи, здебільшого молоді, покидавши будь-які заняття, ходили розкривши від подиву роти". Що ж це був за подарунок?
Відповіді на заняття 8: 1. Чай. 2. На гладіаторських боях. 3. Для маленьких дітей – легко миються.
4. На дверях в’язниці. 5. Гуси. 6. Бобри. 7. Щоб зігріти вершнику місце. 8. Китайський. 9. Лікоть. 10. Найбільш вдалі місця. 11. Семіраміда. 12. Близнюки. 13. По Чумацькому Шляху. 14. Мороза (заморожує воду). 15. Слон.