top of page
shahistua

Повітря


1. Яким повітряним судном треба управляти стоячи?

2. Дорожня поліція використовує гармату-радар для виміру швидкості автомобіля. А що вимірюють своєю гарматою придуманою в НАСА учасники руху Greenpeace?

3. Що станеться з повітрям при температурі - 140°С і тиску 58 атмосфер?

4. Як в XIX ст. європейці називали повітряного змія для метеорологічних спостережень, якщо на початку XX ст. так стали називати добре відомий льотний пристрій?

5. У перекладі з грецького це слово означає "воздухоход", що зовсім невірно: він на землі і зовсім нерухомий, хоча до авіації має пряме відношення. Що це?

6. Своє ім'я літак "Чепурун гусак", що поставив в 1947 р. рекорд по розмаху крил (97 м), отримав неспроста. А до якого класу він відноситься?

7. Інженер В. Швиркунов пропонує вводити у бортовий комп'ютер усіх літаків, що здійснюють внутрішні авіарейси, контури кордонів. З якою метою?

8. Ними намагалися управляти за допомогою весел, вітрил, птахів в спеціальних упряжках; по конструкції вони діляться на м'які, напівжорсткі і жорсткі. Яка їх загальна назва?

9. Для біолога це місце існування живих істот, для фізика - діелектрик, зв'язківця - ефір. Що це для звичайної людини?

10. Творче об'єднання яких двох засобів дозволило створити параплан?

11. Літальних апаратів сконструйована незліченна кількість, і пріоритети постійно оспорюються, але на винахід О. Ліліенталя з Німеччини не робить замах ніхто. Що ж він уперше винайшов?

12. Орли, сови, метелики і дракони, цикади і кажани, жаби і летючі риби, леви і тигри. Усе це включає вид спорту, який культивується в Китаї. Назвіть його.

13. Вирушаючи в подорож, англієць Ф. Джонс узяв з собою, окрім іншого, в якості предметів першої необхідності висотомір, термометр і ножиці. Яким екзотичним способом він летів?

14. Сама непостійна в кліматичному і погодному відношенні частина атмосфери - тропосфера виявляє дивну постійність, коли справа стосується її загального температурного режиму. При підйомі вгору температура повітря падає на 6,5° на кожен кілометр. Так відбувається до висоти 11 км. Коли на поверхні 0°, там - приблизно - 70°, а коли +20°, то вгорі буде - 50°. недосвідчена людина скаже: чи "Не краще говорити, що від моторошного космічного холоду, наближаючись до Землі, температура поступово росте"? "А ось і ні",- відповість йому знавець. Чому?

15. Тричі людина перевершувала птаха у польоті: в 1912 р., в 1916 р. і в 1924 р. За якими показниками?

16. Щоб встановити цей світовий рекорд, рівний 17,2 с., американському студентові Г. Венсу потрібно було осягнути секрети аеродинаміки і знайти спеціальний сорт паперу. У якому виді спорту він його встановив?

17. Багато льотчиків стверджують, що його вдалося врятувати лише після того, як там зробили дірочку. Де саме?

18. Для чого фахівці японської компанії "Ол Ниппон Ейруейз" малюють на носі реактивних літаків два величезні ока?

19. "Іл - 76 ТД" вважається одним з кращих у світі транспортних літаків. Він в змозі узяти на борт дві бойові десантні машини (до 25 т). Проте, коли він використовується для цивільних транспортних перевезень, максимально допустима вага вантажу обмежена до 20 т. Чому?

20. Під яким заголовком-побажанням вийшла стаття газети "Балтімор Сан" з нагоди першого рейсу дирижабля "Гінденбург" між США і Німеччиною?

21. М. В. Ломоносов запропонував співісну схему розташування гвинтів, а хто зумів утілити її в життя?

22. Яким двом пасажирам, згідно з правилами міжнародних авіаперевезень, не можна знаходитися в одному ряду крісел салону літака?

23. Який іноземний термін В. І. Даль пропонує замінити російським словом "колоземица" або "мироколица"?

24. Практично одночасно з братами Жозефом і Етьеном Монгольфье будував свою повітряну кулю і вчений Шарль. Практично в одному році з ними (1783) він випробував її. Тоді як куля братів могла протриматися в повітрі не більше 10 хвилин, куля Шарля долала відстані 30-50 км. В чому була принципова різниця між ними?

25. До Другої світової війни льотчиків-дальтоніків не брали на службу у ВПС США, але в 1941 р. положення змінилося докорінно - їм стали віддавати перевагу. Чому?

26. Аерокосмічний безпілотний літак стартував без розгону і безшумно. Так він дістався до висоти 22 км, де відокремився від першого ступеня і піднявся ще на 55 км. Потім двигун відстикувався, і літак почав плануюче зниження. Таке було випробування японського аерокосмічного літака. Що послужило його першим ступенем?

27. У 1932 р. С. Леваневский (Герой Радянського Союзу № 2) запропонував І. В. Сталіну здійснити рекордний по дальності політ на літаку по маршруту СРСР - США. Конструкторська група П. О. Сухого під керівництвом А. Н. Туполева всього за два роки створила спеціальний літак АНТІВ-25 РД. Що означала абревіатура РД?

28. Німецький граф напередодні Першої світової війни розробив власний літальний апарат, і незабаром його винахід став активно використовуватися для нальотів на Лондон і Париж. Назвіть ім'я графа.

29. 20 березня 1999 р. в Єгипті приземлилася повітряна куля Піккара і Джонса, які витратили всього 119 днів 1 годину і 49 хв на... Що?

30. Яким літальним апаратом намагалися управляти за допомогою весел, вітрил і навіть птахів в спеціальній упряжці?

31. Ученим вдалося узяти проби повітря, яке містилося у бурштині. Виявилось, що вміст кисню в атмосфері мільйони років назад складало 28% (у нинішній атмосфері цей показник рівний 21%). Але саме дивне в тому, що стало ясно, чому могли літати гігантські птеродактилі. А як ви думаєте чому?

32. У Радянському Енциклопедичному Словнику приводиться середньовічна приказка, що стверджує, що "міське повітря робить вільним". Яким чином?

33. Відомо, що в атмосфері на висоті 15 км є озоновий шар, що захищає усе живе від згубних ультрафіолетових променів. На думку учених, руйнують його фреони і деякі інші гази, а який чинник є головною причиною його відтворення?

34. У дирижаблях Цепеліна баласт - резервуари з водою розміщувалися в кормі і на носі. Вони використовувалися ще і по прямому призначенню і в якості керма. Яким чином?

35. Маловідомий літальний апарат - сонячний аеростат - з усіх літальних апаратів має найбільшу підйомну силу. Швидше за все, вам не доводилося з ним стикатися, і проте через хвилину ви повинні відповісти, якого він кольору.

36. Перші хіміки називали його дефлогістированим повітрям, небесним повітрям, життєвим повітрям або основою повітря життя, а як ми його називаємо зараз?

37. У словнику Брокгауза і Ефрона можна зустріти таке цікаве визначення: ".. - це такий стан нижнього шару атмосфери, коли абсолютно прозоре за звичайних умов повітря втрачає свою прозорість". Про що воно?

38. У 1852 році Анрі Жіффар зміг перетворити того, що стоїть в повітрі в керованого. Що він винайшов?

39. У складі архіпелагу Нові Гебріди є невеликий острів, що здобув популярність завдяки цікавому звичаю його жителів. У маленькому поселенні Бенплан - воно ледве налічує тисячу жителів - щорічно проводять свято, під час якого молоді чоловіки кидаються з вежі вниз. Висота вежі 25 м Споруджують її напередодні свята з колод і ліан. Як ви думаєте, сміливці залишаються в живих?

40. Ванкуверський міжнародний аеропорт служить місцем зльоту і посадки незвичайного літака. Він не належить якій-небудь авіакомпанії і скоріш відноситься до аеродромного устаткування. Розмах крил цього літака не перевищує двох метрів. У чому призначення цього літака?

Відповіді

1. Кордовими моделями.

2. Забрудненість повітря.

3. Він зріджується.

4. Аероплан.

5. Аеродром.

6. Це літак-амфібія.

7. Щоб терористи не могли його викрасти.

8. Дирижаблі.

9. Повітря.

10. Парашута і аероплана.

11. Літальний апарат важчий за повітря.

12. Запуск повітряних зміїв.

13. Він подорожував на гірлянді повітряних куль, наповнених гелієм.

14. Далі настає 9-кілометрова тропопауза (температура постійна), в стратосфері - підвищення температури (на висоті 47 км вона на 40-50° вище, ніж у верхньої межі стратосфери), далі йде стратопауза (4 км), в мезосфері температура падає до 90°, знову пауза, і з 90-го кілометра починається термосфера, яка і захищає нас від космічного холоду (до 130 км температура росте до +100° і залишається такою до висоти 500 км).

15. Швидкості, висоти, дальності.

16. Запуск паперових літачків на тривалість польоту.

17. У куполі парашута.

18. Щоб відлякувати птахів щоб уникнути зіткнень.

19. 20 тонн - максимальна посадочна вага, а злітати він може і з великим, але при цьому скидати в повітрі десантні машини.

20. "7 тисяч футів під кілем"!

21. Конструктор вертольотів Н. І. Камов (два гвинти на одній осі).

22. Кішці і собаці.

23. Атмосфера.

24. У монгольфьерах використовувалося для підйому гаряче повітря, а шарльерах - водень.

25. Тому що вони краще бачать замасковані об'єкти.

26. Повітряна куля.

27. Рекорд дальності.

28. Цепелін.

29. Безпосадочний кругосвітній переліт.

30. Дирижаблем.

31. Атмосферний тиск тоді був в 8-9 разів вище.

32. Кріпаки, що бігли від хазяїв, в місті вважалися особисто вільними.

33. Ультрафіолет.

34. Кермо висоти : якщо баласт перекачували на корму, то ніс дирижабля задирався і він йшов вгору, і навпаки.

35. Чорного: підйомну силу створює повітря, нагріте сонячними променями.

36. Кисень.

37. Про туман.

38. Дирижабль (що "стоїть в повітрі" по-гр. - "аеростат").

39. Так, залишаються. Страховкою для них служить ліана, яка затримує падіння перед самою землею.

40. Розполохувати птахів.

5 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Японія

1. У усіх різноманітних композиціях вкебани обов'язково є присутніми три компоненти: наприклад, квітка, гілка і трава. Два з них...

Франція

1. Що французи називають "пастушкою хмар"? 2. Мова французів надзвичайно багата мімікою і жестами. З їх допомогою вони можуть виразити...

США

1. Які землі колоністи викупили у місцевого вождя за коробку намист, дві бочки тютюну, 6 мушкетів і 3 пари черевиків? 2. 4 червня 1888 р....

bottom of page