top of page
shahistua

Заняття 66


1. Спочатку в Індії грали в шахи чотири людини. Ця гра (чатуранга) копіювала склад і лад індійського війська : чотири піхотинці, один вершник, одна колісниця, один слон, один полководець. Пізніше в Персії в цю гру (шатрандж) грали дві людини. Залежно від національних умов, складу армій різних країн мінялися і правила гри, число фігур і клітин на дошці, а також назви самих фігур. У Європі раджа став королем, а ферзь - королевою. А чим в Монголії замінили слонів?

2. На місці їх загибелі поставлений монумент у вигляді лева зі знаменитою епітафією, написаною Симонідом: "Мандрівник! Ступай і повідай громадянам Лакедемона, що їх заповітам вірні, тут ми кістками лягли". Хто ці герої?

3. Сенсацією виставки у Філадельфії, що проходила в 1876 р., явилася рука, що тримає факел, а повністю шедевр Фредеріка Огюста Бартольді могли вже бачити усі з 28 жовтня 1886 р. Як він називається?

4. У 1600 р. в Англії вийшла книга Уильяма Гільберта "Про магніт, магнітні тіла і про великий магніт". Що ж Гільберт назвав великим магнітом?

5. Будучи завтовшки 0,1 мм, вона є у кожного з вас. Зазвичай вона вібрує в звуковому потоці "немов музичний інструмент під гнучкими, тонкими пальцями віртуозного майстра". Про що мова?

6. На Новий рік вони ставлять у своїх будинках гілки сосни (символ довголіття і могутності), сливи (символ постійності) і бамбука (символ доброчесності). Хто вони?

7. У світовому фольклорі перевертні найчастіше перетворюються на вовка. А який персонаж в російській літературі примудрився перетворитися на комара?

8. Окрім отрути, вони містять велику кількість білків, вуглеводів, вітамінів, амінокислот і мікроелементів. Якщо їх правильно обробити, то вони можуть бути їстівними, а приготована з них настоянка допомагає при суглобовому ревматизмі. Але свою назву вони дістали через здатність шкодити комахам. Як називали воїнів, що вживали їх в середні віки?

9. Вони живуть як би в стаді. Як і кури, вони кладуть яйця, тільки менших розмірів і в значно більшій кількості. У них є і молочко, але пити його не можна. А розводять їх заради одного продукту їх життєдіяльності, який їстівний і може зберігатися роками. Хто вони і що роблять?

10. Древнє плем'я арімаспів, що мешкало на території сучасної Росії, за однією з версій дістало свою назву, що означає "одноокі", за використання деякої зброї. Якого?

11. На виробництво цих одноразових виробів в 1950-і рр. в СРСР йшло близько 700 000 кубометрів деревини, причому половина йшла у відходи. Зараз цим виробам придумали заміну, але вони як і раніше використовуються. Що це за вироби?

12. Вавилоняни називали це золотим шнуром, українці - чумацьким шляхом (тобто соляною дорогою), хакасі називають білою шовковою ниткою, а якути - деяким канатом. Яким же?

13. Вироби з цього матеріалу, що колись виготовляється в Дамаску, мали дивні властивості: легко розрубували тверді цвяхи, кістки і в той же час щонайтоншу шовкову хустку, підкинуту в повітря. Що це за матеріал?

14. Хто стоїть вище за звірів, але нижче за янголів?

15. Усім відомий вислів "Берегти як зіницю ока". А що таке "зіниця ока"?

Відповіді на заняття 66: 1. Верблюдами). 2. 300 спартанців на чолі з царем Леонідом). 3. Статуя Свободи). 4. Землю. 5. Про барабанну перетинку. 6. Японці. 7. Гвідон. 8. Берсерки їли мухомори. 9. Бджоли і мед. 10. Луків. 11. Сірники. 12. Небесним мова про Чумацький Шлях. 13. Булат сталь. 14. Людина. 15. Очна зіниця.

6 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page