top of page
shahistua

Пакет тренувальних запитань

  1. Ескімоси при цьому стукають один одному легенький кулаком по голові, лапландці труться носами, єгиптяни прикладали долоню до лоба, деякі африканці передають гарбуз. А що робимо при цьому ми? (Потискаємо один одному руки)

  2. Всупереч назві, їх у неї не 40, а 42. Чого? (Ніг)

  3. Одному льотчикові сниться, що він падає з літаком з величезної висоти в морі: усі прилади відмовили, літак не слухається керма, катапульту заклинило, парашут відсутній. Який у нього є вихід? (Прокинутися)

  4. Як називається чотирирічний період між Олімпійськими іграми? (Олімпіада)

  5. Загадка: "На сковорідку струмочком, із сковорідки - сонечком". Що це? (Млинець)

  6. Радянські військові фахівці, послані в Китай на початку 1950-х рр., із здивуванням констатували, що вчення по відробітку нічної взаємодії військ проводяться вдень. Командуванню, бачте, потрібно було своїми очима бачити усі помилки солдатів. А чим додатково екіпірували учасників навчань, щоб хоч якось наблизити їх до нічних умов? (Темними окулярами)

  7. Яка рослина з чотирма пелюстками, згідно з переказом, узяла з собою Єва, покидаючи рай? (Конюшина)

  8. По-латині "manus" - рука. Скажіть, а в назві якої деталі одягу можна зустріти корінь латинського слова? (Манжет)

  9. За старих часів молода людина, що хотіла одружуватися, приносила батькам передбачуваної нареченої подарунок. Коли женихові відмовляли, подарунок, природно, залишався у нього. А як називали такий подарунок? (Ніс (звідси приказка "залишитися з носом"))

  10. Існує наступна загадка: "Маленька, легенька, а за хвіст не піднімеш". Не можна її підняти за хвіст не тому, що він відсутній. А чому? (Хвіст відірветься, якщо за нього спробувати підняти ящірку)

  11. Коли в Сахарі дозрівають фініки, туареги лізуть на дерева (іноді до 20 м), щоб покрити мішечками кожен плід. З якою метою? (Щоб не клювали птахи)

  12. Скажіть по-персидські або по-туркменські "шапка". (Папаха)

  13. Які тварини на островах Соломона і островах Фіджі займаються виробництвом риболовних сітей? (Павуки)

  14. У африканської антилопи цей показник дорівнює 14 %, у північного оленя - 18 %, а у синього кита - аж 50 %. Що це за показник? (Жирність молока)

  15. Маса цього органу у людини всього 7 г, виділень у нього - всього 1 см3 в день, а важливість його величезна. Що це за орган? (Око)

  16. У 1820-1830-х рр. майстер намазував клієнтові обличчя крейдою і примушував сидіти нерухомо більше півгодини. Для чого потрібна була ця тяжка процедура, на яку зараз йдуть миті? (Для фотознімку)

  17. Найшвидший ліфт світу в Токіо рухається із швидкістю 36 км/год. Скажіть, чому цей рекорд ще дуже довго не буде побитий? (із-за перевантажень, що виникають внаслідок зміни тиску і супроводжуються болем у вухах)

  18. Батьківщиною цих птахів є зовсім не Індія, точніше, не зовсім Індія. Як ми називаємо місце, звідки вони потрапили до нас? (Америка (Вест-індія). Йдеться про індичок.)

  19. На скільки частин були розмічені свічки, якими користувався Карл V? (На 24 (кожна частина горіла година))

  20. Найстаріший з них - в Нідерландах, найбільший розмах - 29 м, найвищий - 33,33 м Які їх основне призначення в нашій країні? (Молоти борошно (мова про млин))

  21. Згідно з дослідженнями Г. Черткова, першими поселенцями Мізії і Македонії були пеласги, які, як і фракійці, були прапредками слов'ян. Після падіння Македонського царства близько 320 р. до н. е. частина македонців пішла до Балтійського моря, де влаштувалася під ім'ям бодричів. До самого падіння свого зберігали вони герб Олександра Македонського із зображенням двох тварин, одна з яких - гриф. Назвіть другу. (Кінь (Буцефал, улюбленець великого полководця))

  22. У IV ст. єгипетський жрець Гораполлон написав двотомник "Ієроглифика", в якому спробував розкрити таємницю ієрогліфів. Як він назвав, наприклад, знак, схожий на пальмову гілку, яка щорічно випускає 12 гілок? (рік)

  23. Якщо вірити літературним джерелам, то ця істота, щоб добитися мети, зробила за допомогою коваля хірургічну операцію. Яка ж мета при цьому переслідувалася? (З'їсти козенят)

  24. У 1908 р. великолукська міська дума придбала у московської фірми "Самосвет" 38 керосинокадильных приладів на суму 5000 рублів. Для яких цілей вони були використані? (. Для освітлення вулиць міста)

  25. Коли грецький скульптор Фідій завершив своє творіння близько 430 р. до н. е., те, згідно з легендою, він запитав у статуї: "Ти задоволений"? У відповідь на його слова пролунав удар грому і підлога під статуєю репнула. Назвіть місто, де це сталося. (У Олімпії (йдеться про статую Зевса - одному з семи чудес світу).)

  26. Укладаючи мирні договори, старогрецькі держави-поліси обіцяли не позбавляти союзників води, що текла. Що вони таким чином зобов'язалися не будувати? (Греблі)

  27. Піднімаючись вгору по річках Луарі і Сене, вікінги дуже докучали французам. Оскільки їх кораблі були невразливі для стріл з боку бортів, французи вирішили атакувати їх згори. Яка споруда спеціальна для цієї мети було побудовано в 862 р.? (Міст через Сену)

  28. Після смерті людей арійці не спалювали, не хоронили і не кидали тіла в річку, оскільки за їх уявленнями при цьому осквернилися б вогонь, земля і вода. Яким же чином позбавлялися вони від трупів? (Залишали на відкритому повітрі на поживу птахам і звірам)

  29. У XIX ст. до н. е. на територію Дворіччя вторглися з Аравійського півострова семітські племена амореїв. Вони зробили місто Кадингир ("Ворота бога"), побудоване колись шумерами, своєю столицею, назвавши його… Як? (Вавілон (теж в перекладі - "Ворота бога". До середини VI ст. до н. е. був столицею могутньої держави Вавилонії))

  30. Найдревніша поштова марка була виготовлена в період правління древнеперсидської династії Ахеменідів (558-330 рр. до н. е.). Що послужило матеріалом для її виготовлення? (Глина (писали-то в той період на глиняних табличках, які вкладали в глиняні конверти).)

  31. Говорять, що цей птах витрачає енергії на політ дещо більше, чим на сон в гнізді. Хижим птахам упіймати її важко, але звичайна кішка може виловити одну за однією на льоту усю зграю. У Англії одно з її назв - птах диявола. Що ж це за птах, який може прожити усе життя в повітрі і жодного разу не сісти? (Стриж)

  32. За законом першого угорського короля Іштвана I компенсація за вбивство молодої людини складала 110 молодих бичків. З них 50 отримували родичі убитого, 50 - королівська казна. А хто отримував тих, що залишилися 10 бичків? (Суддя)

  33. Одного разу під час автобусної екскурсії по Сіднею гід довго і монотонно розповідав про місто. Усі екскурсанти стомилися і потихеньку стали відволікатися. Бажаючи їх розворушити, гід сказав: "А зараз ми проїдемо цю велику стіну і побачимо район, де усі кинули пити і палити". Усі пригорнулися до стекол. Що вони побачили, коли закінчилася стіна? (Кладовище)


9 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page