top of page
shahistua

Заняття 70


1. Що це за диво таке, яке має 146 м висоту і 230 м довжини по периметру біля основи?

2. У 1984 р. в місті Гамбурзі (Німеччина) відкрився магазин, в якому продавалися звичайні предмети ужитку, але сконструйовані особливим чином, так що мали як би дзеркальні відображення звичайних речей. Для кого призначався цей магазин?

3. Одного разу бог любові Амур грав в саду. Несподівано з квітів вилетіла бджола і ужалила його. Амур, що розсердився, схопив свій лук і обсипав стрілами ці квіти. А що це були за квіти?

4. Коли цей танець тільки з'явився, його вважали непристойним, оскільки при його виконанні кавалери повинні були тримати пані не лише за руки, але і за талію. Назвіть танець.

5. Ще за часів існування СРСР у Батумі було побудовано велику кількість лабораторій і полігонів, що вивчають корозію. А чому саме у Батумі?

6. Існує міф про те, що колись на землі жили неймовірно сильні істоти андрогіни, але Зевс, боячись, як би вони не зазіхнули на богів, велів розітнути їх навпіл. Так з'явилися чоловіки і жінки. Звідси пішла думка, що для кожної людини у світі є тільки один обранець, призначений йому. А який вираз, що характеризує кохану людину, пішло від цього міфу?

7. На одній зі своїх лекцій Роберт Вуд склав 4 залізних пластини кінцем до кінця і майданчик, що вийшов, посипав піском. На одному кінці майданчика він установив дзеркало, яке відбивало зображення неба у вікні, а на піску розташував декілька мініатюрних гір і пальм з паперу. Увесь майданчик замість відсутнього сонця обігрівався знизу пальниками. Що ж Роберт Вуд отримував у такий спосіб?

8. У держави Філіпіни є два різні державні прапори. Для яких випадків призначений кожен з них?

9. Як відомо, араби пишуть слова справа наліво. Проте є речі, які навіть вони пишуть зліва направо. Що і чому це пишеться навпаки?

10. Мешканці водойм зазвичай маскуються так: темний верх, світлий низ, - щоб зливатися з фоном. Клоп-гладиш полює за тими, хто впав у воду і плаває на її поверхні. Освоїв він водне середовище одним з останніх, але встиг перефарбуватися: черевце у нього темне, а спинка - світла. Навіщо йому потрібне саме таке забарвлення?

11. Філософ Агенор говорив Юлію Цезарю : "Коли будеш в гніві, то не говори і не роби нічого, поки не згадаєш усі двадцять чотири". А що саме він радив згадати?

12. Назва якого предмета, улюбленого учнями, перекладається з польського як "обписаний папір"?

13. Яка емблема з 1986 р. незмінно носить ці кольори: зелений, чорний, білий, червоний, жовтий?

14. Згідно Іпатіївського літопису, князь Сіверський Ігор Святославич в 1174 р., переслідуючи орди половецьких ханів Кобяка і Кончака, "переъха Воросколъ у Лтавы" у напрямі Переяславля. У 1238-1239 рр. орди хана Батия знищили безліч населених пунктів в Подніпров'ї, серед яких була і Лтава. Під якою назвою згадується в літописах знову відбудований на цьому ж місці місто?

15. Чому дорівнює добуток усіх цифр?

Відповіді на заняття 70: 1. Піраміда Хеопса - одне з семи чудес світу. 2. Для шульги. 3. Троянди. 4. Вальс. 5. Це було "наймокріше" місце на території СРСР. 6. "Моя половина". 7. Міраж. 8. Для світу і війни. 9. Числа пишуться цифрами, які араби запозичили з Індії, а індійці пишуть зліва направо. 10. Він плаває на спині. 11. ".букви" латинського алфавіту. 12. Шпаргалка. 13. Олімпійська емблема - п'ять різноколірних переплетених кілець. 14. Полтава. 15. Нулю.


3 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page