У 211 р. римський імператор Каракалла власними руками убив на арені цирку гіппотигра. Як цю тварина називаємо ми? (Зебра)
Вельш-корги не мають ні гігантського росту, ні чубків, ні кучерів, ні складок - загалом, нічим особливим не виділяються. Проте вони ведуть свій родовід з часів Вільгельма Завойовника. У наш час вони - улюбленці королеви Єлизавети. Хто вони? (Собаки (мова про породу))
Цим словом називали довгий вузький ремінець уздовж ложа рушниці. У російській армії за старих часів на плече солдатського мундира нашивали спеціальний червоний шнурок, за допомогою якого тримався ремінець рушниці. Незабаром і сам шнурок назвали цим словом. Скажіть його. (Погон)
Скільки коштував рукописний листок, що уперше з'явився на вулицях Венеції в XVI ст. і що повідомляв різні новини? (Одну гадзетту (виявляється, була така дрібна грошова одиниця, на честь якої і листок надалі дістав свою назву "газета"))
Англійські археологи розкопали поблизу Бірмінгема так звані горілі кургани, що мають вік близько 3000 років. Там виявилася велика кількість покритих кіптявою каменів (деякі були розколоті, ймовірно, від високої температури) і обвуглених уламків дерев - залишків вогнищ. Проте харчових залишків або фрагментів кухонного начиння виявлено не було. На цій підставі учені зробили висновок, що древні британці. Що робили в цих місцях? (Милися (це були лазні))
У Англії вважають, що вона була старою жінкою, що продавала квіти на вулицях Оксфорда. У Франції вірять, що насправді це була королева Берта, що вийшла заміж за одруженого і покарана священиками. У США говорять, що це була Елізабет Фергус - мати художника Бостона. Перші її казки з'явилися в записі Ш. Перро в 1696 р. Як же її усі називали? (Матінка Гуска (вона вигадала казки "Попелюшка" і "Спляча красуня"))
Яку приправу можна приготувати із злого ворога Чіполліно? (Кетчуп)
Як встановили учені, поголів'я морських черепах скорочується багато в чому через те, що вони гинуть від заковтуваних целофанових пакетів. А що є основною складовою їх раціону? (Медузи)
Півень, як відомо, народжується двічі. А хто з живих істот народжується тричі? (Наприклад, метелик (яйце, гусениця-лялечка, метелик))
Прянощі свого часу були досить дорогі, оскільки привозили їх здалека. Не був виключенням і перець. Втім, і солодощі були недешеві. Предкам доводилося експериментувати на своєму шлунку, щоб вийшов оптимальний продукт. Зараз ми під цим виробом маємо на увазі зовсім не те, що раніше німець називав пиріжком з перцем. Що ж це? (Пряник (з прянощами).)
Іноді скорочені форми прислів'їв і приказок відомі набагато краще, ніж повні. Наприклад, усім відома фраза "Голод не тітка", але не усі знають, що в повному виді вона звучить так: "Голод не тітка - пиріжка не піднесе". А як починається фраза, що закінчується словами ".де мої 17 років"? ("Старість не радість")
Відомо, що усі культурні рослини колись були дикими. Так от, якщо рослини вишикувати за часом окультивації, то вишня і яблуня будуть в цьому ряду першими (вони відносяться до палеоліту), майже найпізнішими будуть слива і тютюн. А яка рослина стала культурною самою останньою? (Кавове дерево)