top of page
shahistua

Питання першого групового турніру "Віват, інтелект!" 2017-2018


1 бій

  1. Що зберігає красу, підкреслює переваги, маскує недоліки? (косметика)

  2. У 1875 році композитор Петро Ілліч Чайковський написав цикл з шести романсів, серед який був романс із назвою «Вечер». Композитор використав слова Льва Мея, які в свою чергу були російським перекладом одного вірша Тараса Григоровича Шевченка. Назвіть перший рядок вірша Т.Г. Шевченка, на слова якого Чайковський написав свій романс. («Садок вишневий коло хати»)

  3. Згідно з давньоримськими законами, озброєне військо не мало права входити в міста, де жили піддані імперії, у тому числі і в Рим. Але щоб воїни могли принести жертву богам, в околицях Риму був побудований храм. Якому богові він був присвячений? (богу війни Марсу)

  4. В середині XIX ст. Австралія стала відчувати кризу надвиробництва баранини. Щоб налагодити стійкий експорт м'яса, австралійці вимушені були винайти те, що тепер є в кожному будинку. Що саме врятувало їх і рятує тепер усе людство? (холодильник)

  5. У численних оповідях про відьом, чортів та упирів людина, яка протистоїть потойбічному, повинна протриматися цілу ніч. А за яким сигналом нечиста сила змушена відступити? (За криком півня, що віщує наближення дня (за народним повір’ям саме крик півня відганяє від хати нечисту силу і злих духів))

2 бій

  1. Під час особливо густих туманів, коли основне устаткування цих споруд перестає бути корисним, на них включають гучні сирени. Що це за споруди? (маяки)

  2. Відгадайте сербську загадку. Коли бачиш, то її не бачиш, а коли не бачиш, то бачиш її. (темрява)

  3. Винахідник Томас Адамс працював із соком американського дерева саподійя. Він намагався використовувати його для дитячих іграшок, протигазів, взуття, велосипедних шин. Але нічого в нього не виходило, й експериментатор готовий був буквально ГРИЗТИ ВИНАХОДИ ЗУБАМИ. Однак йому все-таки пощастило. Винахідником чого став Томас Адамс? (жувальної гумки)

  4. Віками у житті Сходу величезну роль відіграють базари. Є базар і в мусульманському раю, але із однією суттєвою відмінністю від усіх земних. У чому ця відмінність? (товари у раю безкоштовні)

  5. На сході острова Суматра живуть малайці - рисівники, рибалки, ювеліри і майстерні ковалі. Бамбукові будинки в малайських селах ставлять на палях, висота яких досягає 3,5 м Чого побоюються малайці? (припливів)

3 бій

  1. Яку назву на Русі дістало християнське свято "Сирна седмиця"? (Масляна)

  2. Заздрощі, жадібність, розпуста, ненажерливість, гордощі, лінощі, злість. А як все це можна назвати коротше?(«Сім смертних гріхів»)

  3. Яку пропозицію Сильвестр Сталлоне зробив на зйомках фільму "Рокі 4" акторові Дольфу Лундгрену після чого незабаром сам потрапив у лікарню. (битися по-справжньому)

  4. На острові Тонга живе вождь, який бачив ще Джеймса Кука і ось вже більше 200 років БЕЗ МЕТУШНІ І ПОСПІХУ очолює плем'я. Як йому це вдається? (Це черепаха)

  5. У день народження Олени Теліги – української поетеси, яка загинула від рук німецьких загарбників в окупованому Києві (21 лютого 1942 року), - 22 липня, жінки з Товариства імені Олени Теліги кладуть до підніжжя Хреста в Бабиному Яру 34 жовті троянди. А чому саме таку кількість? (За числом прожитих поетесою років)

4 бій

  1. Якщо ВОНА збільшується, то людина хворіє. Про що йде мова? (про температуру)

  2. Багато років тому, однієї спекотної липневої ночі у Крутах пішов сильний дощ. Чи можливо, щоб через 72 години в Крутах сяяло сонце? (Неможливо (бо через 72 години в Крутах знову буде ніч))

  3. Скромне і примітивне новогвінейське плем'я тангу, що відрізняється неагресивною поведінкою і діленням усіх продуктів порівну між членами племені, любить грати у свої специфічні ігри. Чим вони усі закінчуються? (нічиєю)

  4. У Японії в період правління династії Едо ЦЕ виготовляли таким чином. Бамбукові пластинки зв'язували між собою у вигляді радіусів круга, покривали папером кодзо, обробленим соком хурми. Потім її покривали фарбою і промазували льняним маслом і прикріплювали до бамбукової тростини. Японці називали отриманий виріб "вагаса". Під якою назвою цей виріб відомий у нас? (парасолька)

  5. Відгадайте китайську загадку. Два круглих-круглих коржі щодня підносять до воріт. Перший пашить жаром, інший холодний як лід. (сонце, місяць)

5 бій

  1. Якій книзі Тараса Шевченка присвячений цілий музей? («Кобзар»)

  2. Де можна побудувати будинок, усі вікна якого виходять на південь? (на Північному полюсі)

  3. Відтворіть відповідь австралійського аборигена на будь-яке питання білої людини, яку він бачив уперше. (Кенгуру (що на місцевій мові означає "не розумію"))

  4. Ідея створення цієї незамінної служби виникла у ЛІКАРЯ Яромила Мунді після пожежі у Віденській опері. Назвіть цю службу, яка існує й по цей час. («Швидка допомога»)

  5. Музикант Герхард Хоффун згадував, що під час навчання грі на трубі він видавав просто жахливі звуки. По околицях навіть всерйоз пішов слух про те, що Хоффун купив собі… А кого ж він собі купив? (слона)

6 бій

  1. Перше місце по вживанню цього напою на душу населення належить Англії, друге - Китаю, далі йдуть Голландія, Японія, Індія. Як називається цей напій? (чай)

  2. Чотири століття служив англійцям Великий Том. Як звуть його наступника? (Біг Бен)

  3. У Швейцарії з’явилися одні з перших мануфактур. А що виробляли на них? (Годинники)

  4. Якщо вірити давнім історикам, то під час походу Олександра Македонського до Індії офіцери його армії хворіли на шлунково-кишкові захворювання не так часто, як солдати. Їжа і питво в них були однакові, а металевий посуд – різний. З якого металу був виготовлений офіцерський посуд?(Зі срібла)

  5. Які об'єкти журналіст дослідник Василь Пісков назвав віконцями, в які люди бачать дитинство Землі. (вулкани)

7 бій

  1. Як називається картина, яку без жодної шкоди для сприйняття можна повісити і догори ногами, і боком? (Чорний квадрат)

  2. Вавилонські жерці забороняли звичайним людям їсти плоди цього дерева. Вони вважали, що ті, хто скуштує цих плодів, негайно стане дуже розумним й намагатиметься захопити владу. На такі думки жерців наштовхнула форма плодів усередині. Здогадайтеся, що вона нагадувала, й назвіть це дерево. (Волоський (грецький) горіх)

  3. Чим уславилися монахи монастиря Святого Бернара, який знаходився на гірському перевалі, що відділяв Швейцарію від Італії? (У ХVІІ столітті вивели особливу породу собак – сенбернар)

  4. Якою корисною властивістю володіє рослина цитронела, якщо один з парагвайських будинків моди почав випускати сорочки, просочені її соком? (відлякує комах)

  5. У 1860 р. в Лондоні сотні людей були запрошені на урочисту "церемонію умивання білих левів" в Тауері. Яка дата була вказана в запрошенні? (1 квітня)

8 бій

  1. Про мешканців цієї країни у довіднику туриста «Lonely Planet» (ЛоУнли ПлЕнет) розповідається: «Вони гостинні, але майте на увазі: в гості прийнято ходити з подарунком. Зважте ось на що: коли даруєте квіти, їх має бути непарна кількість; не можна також тиснути руку чоловікові через поріг, таке тут вважають поганою прикметою. Коли в оселі є маленька дитина, то її теж не прийнято хвалити». Думаю цієї інформації Вам достатньо, щоб назвати цю країну. (Україна)

  2. Який всесвітньовідомий подарунок зробили громадяни Французької республіки Сполученим Штатам Америки до ювілею їхньої незалежності? (Статую Свободи, яка стала символом Америки)

  3. Сократ говорив своїм учням: "Не дослухайтеся ні до чиїх порад, у тому числі…". Закінчіть фразу. (і до моїх)

  4. Говорять, що звичай ставити на Різдво прикрашену ялинку бере свій початок у середньовічній Германії. Тільки прикрашали ялинку тоді вони не іграшками, а яблуками. А кому були присвячені такі ялинки? (Адаму і Єві)

  5. Головною особливістю мавп Aotes terinus (АОтес тЕрінус) є великі очні ямки. Чим їх спосіб життя принципово відрізняється від способу життя родичів? (Вони ведуть нічний спосіб життя)

9 бій

  1. У книзі «1000 незабутніх імен України» стаття під назвою «Пророк» розповідає про Тараса Шевченка, стаття «Орлиний злет української пісні» - про Володимира Івасюка. А кому присвячена стаття під назвою «Мандрівний філософ»?(Григорію Сковороді)

  2. У давніх Афінах зазвичай батько вирішував долю сина. А за якої умови син звільнявся від батьківської опіки? (за умови укладення шлюбу)

  3. Після об'єднання Німеччини в 1993 р. в ній з'явилося 650 злих безробітних прикордонників. Майже усі вони були врешті-решт продані. Хто вони? (вівчарки)

  4. Одного разу один з родичів Молли Насреддіна дуже догодив йому, за що Насреддін пообіцяв виконати будь-яке його прохання. Родич так зрадів, що ніяк не міг придумати, що ж попросити. Після тяжких роздумів він нарешті сказав: "Дай мені термін до завтра, я подумаю і скажу". Насреддін на це погодився. Чому ж наступного дня Молла Насреддін відмовився виконати прохання? (Він уже виконав прохання – дав подумати)

  5. Господині використовують для цього такі способи: попереднє заморожування, обприскування водою, жування хліба і так далі. Але прогрес не стоїть на місці й тепер існують навіть спеціальні окуляри. А для чого вони призначені? (щоб не плакати при різанні цибулі)

10 бій

  1. Закінчіть фразу Сократа : "Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того…". (щоб жити)

  2. Коли на острові Калімантан (Індонезія) розвелося безліч пацюків, які знищували врожаї на рисових полях, то в боротьбі проти гризунів застосували оригінальний, але дуже відомий, засіб боротьби з ними. Цей засіб було завезено на острів літаком. Як впоралися із гризунами на острові Калімантан? (на острів завезли котів)

  3. 1912 рік. 28-м президентом США стає Вудро Вільсон, помирає основоположник практичної авіації Уїлберт Райт. Але донині людям не дає спокою подія, що сталася в ніч з 14 на 15 квітня. Що це за подія? (загибель «Титаніка»)

  4. У Німеччині зустрічаються спеціальні ліфти. Вони просторіші звичайних і містять 2 набори кнопок, що управляють : один - на звичайній висоті, другий - на висоті 80-90 см Для яких цілей призначені такі ліфти? (для перевезення людей в інвалідних колясках)

  5. У Берліні зустрічаються будинки у вигляді квадрата, у дворі яких побудовані будинки у вигляді квадрата, у дворі яких побудовані будинки у вигляді квадрата. А як називають архітектори такі споруди? (матрьошка)

466 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page