1. Пам'ятник руської словесності "Слово про полк Ігоревім" закінчується словом "Амінь". А з яких слів зазвичай починаються усі історичні твори Древньої Русі?
2. До XV ст. найціннішим каменем вважалися перлини, не дивлячись на те, що алмаз вже давно був відомий. Чому його не цінували?
3. Паризький кухар Буланже відкрив в XVIII ст. харчевню з витіюватою вивіскою, в якій запрошував усіх відновлювати (реставрувати) свої шлунки. Незабаром харчевня змінила назву. На яке?
4. Уявіть собі, що в староруському місті ви підходите до харчевні і бачите, що біля неї стирчить жердина з прив'язаним до неї пучком соломи. Який сервіс, окрім їжі, ви можете отримати в цьому закладі?
5. Що іспанський письменник Рамон Гомес де ла Сарна називав спальним ковпаком Землі?
6. Художник В. Пукирьов, автор картини "Нерівний шлюб", зображував на ній свою кохану Прасковью Варенцову, що вийшла заміж не по любові за старого багатого графа. Після цієї картини Пукирьов не написав нічого достойного і помер в убогості. Довгий час вважалося, що не залишився жодного прижиттєвого його портрета, проте в 2002 р. його виявили. Де б ви думали? У Третьяковці! Відгадайте автора і назву картини.
7. Назвіть будь-яку подію, яка сталася 29 лютого 1900 р.
8. Яку рослину, не торкаючись до неї, пізнає навіть сліпий?
9. У 1196 р. князь Ярослав Всеволодович наказав "по рiках мости пiдсiкати". З якою метою?
10. У якому місяці, згідно із статистикою, менше всього ламається годинник?
11. Кожному підозрюваному, потрапляючому в індійську поліцію, фарбують губи яскраво-червоною помадою. Яке відкриття учених наштовхнуло поліцейських на це?
12. Згадайте, що лежить в готувальні, і скажіть, який вид мистецтва дістав свою назву від латинського слова, що означає "великий круг"?
13. У яких тварин ребра замінюють ноги, а луска ступні?
14. В давнину безграмотні люди на Русі носили всюди з собою дощечки, щоб робити на них за допомогою ножа пам'ятні замітки. Яке вираження з'явилося відтоді в нашому лексиконі?
15. У кам'яному столітті люди використовували для цього шматки гладкого мармуру, в Древньому Римі - нагріті плоскі камені, в російських селах - рубель і валек, жителі Російської Півночі - гарячу сковороду. А як ми називаємо це зараз?
Відповіді на заняття 72: 1. "У літо".. 2. Не уміли обробляти тому, коли навчилися обробляти інші камені, їм надавали форми перлини. 3. Ресторан. 4. Нічліг на соломі. 5. Північний полюс. 6. В. Пукирьов. "Нерівний шлюб" художник зображував себе на задньому плані картини. 7. Рік був не високосний!. 8. М'ята.. 9. Щоб перегородити шлях ворогам. 10. У лютому найкоротший. 11. Малюнок на губах так само індивідуальний, як і на шкірі пальців. 12. Цирк. 13. У змій. 14.. "Зарубати на носі" тут "ніс" від слова "носити, т. е. зробити зарубку на ношеній з собою дощечці 15. Праска.