top of page
shahistua

Літо 2018 1 тур


Відповіді приcилайте на пошту shahist.ua@ukr.net до 1 липня. Зазначте у листі прізвище.

1. Які пісні наші предки починали співати увечері 25 студеня і досі співають на Україні?

2. Яким продуктом годували наші предки молодят цілий місяць після весілля?

3. Володимир - "володіє світом", Святослав - "освячує славу", а Ярослав - ?

4. При завершенні будівництва нового укріплення або міста звичай вимагав принести в жертву першу зустрічну людину. Хто найчастіше ним виявлявся?

5. Всупереч, здавалося б, очевидному це польське слово пішло не від степової дороги, а від старогерманського слова "рід". Назвіть це слово.

6. Археологи відмічають, що у більшості слов'янських поховань починаючи приблизно з XI ст. перестає попадатися зброя. З чим це пов'язано?

7. Яку священну страву варили наші предки, укладаючи мирний договір зі своїми сусідами?

8. Пуповину новонародженого хлопчика перерізали на сокирі або стрілі, щоб той став майстровим або мисливцем, а на чому перерізали пуповину дівчинки?

9. У цій місткості зазвичай зберігалося вугілля, за що її так і назвали "маленький горн". Як це звучало по-славянски?

10. Коли слов'янин вважав, що йому загрожують злі духи, він закликав на допомогу свого покровителя - домового. Які слова він при цьому вимовляв?

11. З яких слів зазвичай починалися усі історичні твори Древньої Русі?

12. Історик В. Щербаков на основі зіставлення імен на похованнях фракійців, етрусків і дунайських слов'ян дійшов висновку про їх єдине походження. У II - I тисячолітті до н. е. фракійці і іллірійці були витиснені з Балкан дорейцями і ахейцями (першими греками), які перейняли їх богів і міфи. Так, грецькі боги живилися амброзією (по-грецьки - "безсмертя") і нектаром (що по-грецьки - "небіжчик"). У що трансформувалися ці поняття у наших предків?

13. У районі кургану Гульбище (Чернігівський район) археологи знайшли меч і частини бойового спорядження величезних розмірів, а трохи пізніше і останки велетня - хазяїна спорядження. Хто він на думку вчених?

14. Коли слов'яни підозрювали, що небіжчик упир, то викопували його з могили, детально обговорюючи при цьому усі його діяння. Для якої мети вони використовували в цьому обряді вино?

15. Язичницькі слов'янські жертвопринесення супроводжувалися обрядами, які доходять до нас у вигляді фольклору. Заспівайте про жертвопринесення корови.

16. Легендарний праслов'янський коваль Сварог, що жив в IX - VIII ст. до н. е. і першим із слов'ян що навчився плавити залізо, став класти його в землю, чекаючи, поки іржа не "з'їсть" слабкі місця, а із сталі, що залишилася, кував зброю. Як стали називати такі мечі, що діставалися тільки вождям і великим воїнам?

15 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page