top of page
shahistua

Відповіді літо 2018 1 тур


1. Які пісні наші предки починали співати увечері 25 студеня і досі співають на Україні?

Відповідь: Колядки.

2. Яким продуктом годували наші предки молодят цілий місяць після весілля?

Відповідь: Медом.

3. Володимир - "володіє світом", Святослав - "освячує славу", а Ярослав - ?

Відповідь: Славить Ярила.

4. При завершенні будівництва нового укріплення або міста звичай вимагав принести в жертву першу зустрічну людину. Хто найчастіше ним виявлявся?

Відповідь: Дружина одного з будівельників, що принесла йому їду.

5. Всупереч, здавалося б, очевидному це польське слово пішло не від степової дороги, а від старогерманського слова "рід". Назвіть це слово.

Відповідь: Шляхта.

6. Археологи відмічають, що у більшості слов'янських поховань починаючи приблизно з XI ст. перестає попадатися зброя. З чим це пов'язано?

Відповідь: З прийняттям християнства.

7. Яку священну страву варили наші предки, укладаючи мирний договір зі своїми сусідами?

Відповідь: Кашу (відтоді і пішло: "З ним кашу не звариш").

8. Пуповину новонародженого хлопчика перерізали на сокирі або стрілі, щоб той став майстровим або мисливцем, а на чому перерізали пуповину дівчинки?

Відповідь: На веретені (у неї альтернативи не було: тільки прясти!).

9. У цій місткості зазвичай зберігалося вугілля, за що її так і назвали "маленький горн". Як це звучало по-славянски?

Відповідь: Горщик.

10. Коли слов'янин вважав, що йому загрожують злі духи, він закликав на допомогу свого покровителя - домового. Які слова він при цьому вимовляв?

Відповідь: "Цур мене", що буквально означало: "Цур, тобто пращур, врятуй мене"!

11. З яких слів зазвичай починалися усі історичні твори Древньої Русі?

Відповідь: "У літо"., пізніше їх стали називати літописами.

12. Історик В. Щербаков на основі зіставлення імен на похованнях фракійців, етрусків і дунайських слов'ян дійшов висновку про їх єдине походження. У II - I тисячолітті до н. е. фракійці і іллірійці були витиснені з Балкан дорейцями і ахейцями (першими греками), які перейняли їх богів і міфи. Так, грецькі боги живилися амброзією (по-грецьки - "безсмертя") і нектаром (що по-грецьки - "небіжчик"). У що трансформувалися ці поняття у наших предків?

Відповідь: У живу і мертву воду.

13. У районі кургану Гульбище (Чернігівський район) археологи знайшли меч і частини бойового спорядження величезних розмірів, а трохи пізніше і останки велетня - хазяїна спорядження. Хто він на думку вчених?

Відповідь: Учені вважають, що це Ілля Муромець.

14. Коли слов'яни підозрювали, що небіжчик упир, то викопували його з могили, детально обговорюючи при цьому усі його діяння. Для якої мети вони використовували в цьому обряді вино?

Відповідь: Щоб перемити усі кісточки!

15. Язичницькі слов'янські жертвопринесення супроводжувалися обрядами, які доходять до нас у вигляді фольклору. Заспівайте про жертвопринесення корови.

Відповідь: "Коровай, коровай кого хочеш вибирай" (слово "коровай" пішло від форми хліба у вигляді корови з рогами, який спочатку називався "коровай").

16. Легендарний праслов'янський коваль Сварог, що жив в IX - VIII ст. до н. е. і першим із слов'ян що навчився плавити залізо, став класти його в землю, чекаючи, поки іржа не "з'їсть" слабкі місця, а із сталі, що залишилася, кував зброю. Як стали називати такі мечі, що діставалися тільки вождям і великим воїнам?

Відповідь: Меч-кладенець.


24 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page