top of page
shahistua

Літо 2018 4 тур


Відповіді приcилайте на пошту shahist.ua@ukr.net до 22 липня. Зазначте у листі прізвище.

  1. Відповідно стародавній китайській легенді, в 2136 році до н.е. один дракон захотів пообідати. Повільно поглинав він свою жертву, поки не поглинув її повністю. Але китайці знали, що робити. Вони почали голосно бити в барабани, сурмити в труби, тріскотіти на тріскачках... І дракон випустив свою здобич. А що ж він все-таки їв?

  2. Послухайте рецепт Геродота: " За допомогою залізного гачка витягають із голови мозок, роблять у паху розріз і виймають усі внутрішності. Вичистивши порожнину живота й виполоскавши пальмовим вином, наповнюють її касоєю і смирної..." Я не відтворюю рецепт до кінця, але скажіть, що можна за ним приготувати?

  3. На Русі часів Петра Першого тільки 3 людини мали один привілей: губернатор московської губернії Тихон Стерешнєв у силу доброго ставлення з боку царя, боярин Черкаський з поваги до його похилих років і патріарх у силу його сану. Що ж за привілей мали ці люди?

  4. Середньовічні метальні машини досягали іноді величезних розмірів — до 15 метрів у довжину. Особливо гарні вони були при облозі. Стріляли вони величезними каменями, колодами, горщиками із запальною сумішшю. А іноді навіть мертвими кіньми. Навіщо?

  5. У кав'ярнях Близького Сходу звичайно можна побачити 4 бронзових кавника: великий, менший, ще менше й зовсім маленький. Каву можна випити з будь-якого, але ціна буде різна за ту саму порцію. Чому? Відповідь: кава в них різної міцності

  6. Серед великої кількості продуктів, дров, квітів, що доставляються щодня Піфагору, перебував великий кошик просіяного й промитого морського піску. Навіщо?

  7. Європейці — зліва направо, араби — справа наліво, китайці — зверху вниз, а хто — по діагоналі?

  8. По статистиці, за 3-4 року цією хворобою перехворіває усе населення земної кулі. Відома вона по описах Гіппократа, Тіта Лівія й Діодора. Достовірно описана з 1403 року. За останні 8 століть було 125 епідемій і 15 пандемій, остання й сама люта з яких забрала 20 мільйонів життів. Що це за хвороба?

  9. Однією із заморських дивин, привезених моряками Колумба в Європу, були мережі з деревних волокон, які індіанці звичайно підвішували над тліючими вугіллями багаття. Відв'язана, ця мережа перетворювалася в об'ємний мішок, легкий і міцний. Як називається індіанський винахід?

  10. Народна медицина пропонує для лікування кілька рецептів: прикласти до точки пульсу на руці шматочок часнику, полоскати рот лавровим листом, вареним в оцті, засунути у вухо змочену спиртовою настойкою лободи ватку, а ще можна взяти зміїну шкіру, розтерти з оцтом, змішати з печінкою ящірки, смолою ялівця й попелом спаленого равлика й прикласти до хворого місця. Що можна вилікувати, використовуючи ці рецепти?

  11. За законом Ману інданець міг поміняти дружину, що не народжує дітей, на 8 році шлюбу, що народжує мертвих дітей — на 10 році, що народжують тільки дівчаток — на 11 році. А от коли за законом Ману він міг поміняти сварливу дружину?

  12. Будучи засуджений за зґвалтування й посаджений у в'язницю штату Індіана чемпіон світу з боксу Майкл Тайсон практично відразу ж скоїв новий проступок. Він порушив тюремне правило, що забороняє передавати іншим ув'язненим цінні речі. Що це були за речі?

  13. В 700-ті роки 19 ст. німецький собаківник схрестив одного гладкошерстого собаку з вівчаркою. Вийшла нова популярна порода. А як прізвище цього собаківника?

  14. Як називають французи перший постріл по мішені?

  15. Яка ефективність транспортування хімічної сполуки кисню з воднем у посудині з переважною пористістю дна? Відповідайте з посиланням на джерело.

16. Яке західне, судячи з назви, явище народилося при великому пограбуванні поїзда в 1903 році?


29 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page