Із чого, надумку Гіппократа, утворюються перші зуби людини? Відповідь. З материнського молока (молочні зуби).
Ви знаєте, що, якщо кішка агресивно настроєна стосовно вас, вона вигинає спину, притискає вуха, робить рухи хвостом, якщо агресивно настроєна собака, вона скалить зуби, ощетинюєтся й ричить. А яка одомашнена тварина в даній ситуації скалить зуби, притискає вуха й намагається повернутися задом? Відповідь. Кінь.
Яке слово в перекладі з японського означає «велика хвиля в гавані»? Відповідь. Цунамі.
Англійці говорять: «Один птах у руці коштує двох у кущах». А що говоримо ми? Відповідь. «Краще синиця в руках, ніж журавель у небі».
Артист Георгій Милляр зіграв майже всю нечисть у радянських казкових фільмах. І щоразу йому накладали складний грим. Але під час війни, будучи в евакуації в Душанбе, Георгій Францевич заразився малярією й довго хворів, перетворившись у живий скелет вагою всього 45 кілограмів. Тому для однієї відомої ролі артиста й гримувати не довелося. Назвіть цю роль. Відповідь: Кощій Безсмертний.
Переведіть на італійську слово «помста». Відповідь. Вендета.
В останню неділю перед Великоднем Православна церква відзначає свято — «Вхід Господень у Єрусалим», коли юрба встеляла Його дорогу одягом й пальмовими гілками. У православній назві цього свята відбулася цілком зрозуміла підміна понять, адже пальми у нас не ростуть. Як же це святоназивають у нас? Відповідь. Вербна неділя.
Мовою комі: «сін» — око; «лис» — хвоя. Перекладіть на українську мову з мови комі слово «сінлис». Відповідь. Вії.
У багатьох сімейних архівах дбайливо зберігаються роботи світлописців, виконані наприкінці XIX – початку XX століть. А кого в той час називали світлописцями? Відповідь: Фотографів.
Стефанія Фол у книзі "Ці дивні американці" пише про те, що в США виробники товарів і послуг намагаються заздалегідь попередити споживачів про те, що з ними може статися при використанні різної продукції. Написи на цигарках попереджають, що паління здатне спричинити хвороби. На пральних порошках про всякий випадок пишуть: "Не вживати усередину!", а на фенах – "Не використовувати під душем!". На якій, популярномій серед дітей споруді, можна прочитати напис "Може викликати головокружіння!"? Відповідь: На каруселі.
Заліза в ЦЬОМУ стільки, що можна виготовити один цвях, фосфору приблизно на 600 сірників, води досить для прання двох сорочок. А ще азот, кремній, йод, золото, срібло, ртуть і багато інших елементів. Є, навіть, отрути, яких досить, щоб убити одну блоху. Вам залишилося сказати, де перебуває цей скарб. Відповідь: В організмі людини.
Коли в 384 році студент-теолог побачив міланского єпископа Амбросія, що робить це, не проговорюючм вголос жодного слова, він був так вражений, що зробив запис про це, що зберігся до наших днів. Кожен же з вас може легко робити це так, як робив єпископ Амбросій. Що ж він робив? Відповідь. Читав.
Першою жінкою, що освоїла цю професію, в 1930 році стала американка Елен Черч. Обов'язків у співробітниці компанії "Boeing Air Transit" (Боїнг Ейр Транзіт) було багато: заправка літака, перенесення багажу, знищення мух у салоні, перевірка роботи бортових годинників і багато чого іншого. Ким же працювала ця тендітна дівчина? Відповідь: Стюардесою.
У Київській Русі грішми служили срібні бруски - їх називали гривнями. Якщо річ коштувала менше, ніж увесь брусок, то відрубували половину. Теж гроші! Як називалася відрубана частина срібного бруска? Відповідь: Цю частину срібного бруска називали рублем. Звідси й пішла назва грошової одиниці - рубль.
На думку Пеле, більшість прізвиськ футболістів придумані людьми, роботу яких він порівняв з кулеметом. Назвіть професію згаданих людей. Відповідь: Телекоментатори
Хоча він побудував багато споруд: міст у Бордо, віадук у Гарабі, вокзал у Будапешті, брав участь у будівництві Панамського каналу, — всесвітню славу приніс йому лише один архітектурний об'єкт. Який же? Відповідь. Ейфелева вежа в Парижі.
В архіпелазі Норденшельда є острови Тугут, Корсар і Грозний, названі так експедицією Толя; там же є острів Матрос, ім'я якому дав екіпаж судна «Норд» на честь свого друга. На Таймирі ми можемо побачити гору Верті й мис Діка. Ким же були ті, у чию честь названі ці об'єкти? Відповідь. Собаками.
Народ канурі живе в африканській країні Чад. Мовою канурі слово «чад» означає «озеро». А як переводиться на мову канурі слово «море»? Відповідь. Чад (так називають будь-який великий водний простір).
З 60-х років ХХ століття вона зветься Конгрегація з питань віровчення. А як вона називалася раніше? Відповідь. Інквізиція.
В Евріпіда ми зустрічаємо рядок: «сосна, що принесла Іліону стільки сліз». Згадаєте іншу назву Іліона й скажіть, що було зроблено із цієї сосни? Відповідь. Троянський кінь.
У народному календарі день святого Касяна вважається найстрашнішим днем. Добре, хоч буває він нечасто. До речі, коли відзначають свято святого Касяна? Відповідь. 29 лютого — лише у високосний рік.
Англійський учений Стівен Роуз говорить, що це не дає минулому стати таким же незбагненним, як майбутнє; іншими словами, це надає спрямованість ходу часу. Що це? Відповідь. Пам'ять.
Закінчіть одним словом запис, знайдений автором питання на сайті umora: "Чоловік відкрив для себе зброю й придумав полювання. Жінка відкрила для себе полювання й придумала шубу. Чоловік відкрив для себе сільське господарство й придумав їжу. Жінка відкрила для себе їжу й придумала дієту. Чоловік відкрив для себе кольори й придумав живопис. Жінка відкрила для себе живопис і придумала … Відповідь: Макіяж.
На латині «створене» — creatura, «розфарбоване» — politura, «намальоване» — pintura. Переведіть на латинь слово «забруднене», якщо те, що вийде, дуже корисно для збереження природних ресурсів. Відповідь. Maculatura.
Надмірне вживання алкоголю приводить у США щорічно до смерті більш ніж ста тисяч людей. 9% з них помирають від інсультів, 10% припадає на вбивства і самогубства, зроблені у стані алкогольного сп'яніння, 17% помирають від раку, 18% — від цирозу печінки. А що є причиною гибелі в 25% випадків? Відповідь. Автокатастрофи ( через водіння в нетверезому виді).