top of page
shahistua

2018-2019 тренувальний тур 7

  1. Візантійці його називали Скіфським, русичі — Понтійським, італійці — Великим, араби — Руським. А як називаємо його ми? Відповідь: Чорним морем.

  2. Полоненого герцогом Австрійським короля Річарда Левине Серце відшукав його друг (і навіть співавтор по ряду пісень) трубадур Блондель Нельський. Він не міг розпитувати про Річарда — про це б донесли й він міг би постраждати, тому він ходив від замку до замку і співав деяку пісню. Як же він знайшов короля? Відповідь: Співав пісню, складену разом з Річардом і невідому ще нікому. З підвалу якогось замка йому почали підспівувати...

  3. Цього звіра вперше привіз на Апеннінський півострів епірський цар Пірр у місцевість Луканію на півдні Апеннін. Римляни прозвали його "луканським биком". А як називаємо його ми зараз? Відповідь: Слон.

  4. У січні 1945 року фашистські головорізи Скорцені проникли в тил союзників, переодягшись в американську форму. Але на першій же американській бензозаправній станції вони були викриті після першої ж фрази, хоча їх англійський був бездоганним, а зміст фрази цілком природнім. Як удалося їх викрити? Відповідь: Американський діалект англійської мови досить сильно відрізняється від властиво англійського. Вони попросили заправити свою машину "петролом", а не "газоліном".

  5. Усі ми знаємо слово "радіус". Прийшло воно до нас із латині. А яку ж корисну в господарстві річ римляни називали цим словом? Відповідь: Спицю в колесі.

  6. В 60-ті роки в суді розбиралася справа групи викрадачів автомобілів. Ніякі пристрої проти викрадення не могли їм перешкодити — вони знаходили спосіб їх обійти й безперешкодно заводили автомашини. Тільки одну з намічених для викрадення автомашин вони не змогли завести й при спробі викрадення були спіймані. Суддя запитав у власника машини: " Як же це ви добилися, що вашу машину не змогли завести?" і одержав відповідь, що вразила підсудних. Що відповів власник машини? Відповідь: "Я й сам уже цілий рік не можу її завести".

  7. Прізвище цієї людини високо шановане в Польщі. Більше того, немає вище його в Австралії. Назвіть це прізвище. Відповідь: Костюшко.

  8. На реставрацію великої дзвіниці Києво-Печерської лаври в 1956-1962 роках пішли тонни спеціальної цегли й лісу, цементу, металоконструкцій... А найголовнішого матеріалу — 3275 грамів. Якого? Відповідь: Золота ( для позолоті купола дзвіниці).

  9. Грифову черепаху, що живе в ріках і болотах Північної Америки, можна з повним правом назвати рибалкою-вудильником. Принада, на яку вона вудить, на думку деякої великої людини, і краще, і гірше всього, але головне — вона завжди при ній. На яку принаду грифова черепаха ловить рибу? Відповідь: На власний язик.

  10. Істота по імені Галлус Доместикус досягає ваги 6 кілограмів й може породити за рік до 300 нащадків. Із самцями Галлус Доместикус порівнюють людей агресивних і сексуально непомірних, із самками — людей суспільно інертних, з вузьким кругозором. Що це за істота? Відповідь: Курка.

  11. В охороні деяких африканських дипломатів замість собак використовувалися тварини не менш сильні, більш мовчазні й дуже віддані хазяям. Які це тварини? Відповідь: Гієни.

  12. Усі знають слово "гротеск". Гротескними називають яскраві, життєрадісні й у той же час не зовсім звичайні твори мистецтва. Скажіть, де люди побачили перші гротески? Відповідь: У гротах.

  13. Нью-йоркська телефонна компанія досліджувала 5000 телефонних розмов, щоб з'ясувати, яке слово вживається найчастіше. Яке ж це слово? Відповідь: Я.

  14. Китайське прислів'я говорить: "Той, хто не вміє посміхатися, не повинен займатися..." Чим? Відповідь: Торгівлею.

  15. В основному вся зброя, що використовується в карате, складається із сільськогосподарських інструментів. Але, незважаючи на це, професіонал, що володіє ним, може перемогти озброєного супротивника. Чому саме знаряддя праці стали грізною зброєю карате? Відповідь: На Окінаві, батьківщині карате, селянам заборонялося носити зброю.


36 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page