Ритуал рукостискання — один зі стародавніх ритуалів, який ми виконуємо дотепер. І тільки спортсмени-фехтувальники виконують його так, що з погляду наших предків роблять його безглуздим. Чому? Відповідь: Рукостискання — демонстрація відсутності зброї. Фехтувальники ж потискують один одному ліву руку, а в правій тримають зброю.
Це невелике містечко народилося більше півтора тисяч років тому на місці найдавнішого поселення Кгуе, що згадується ще Птолемеєм. Спочатку ним володіли полянські князі, потім його захопили хазари, а потім древляни, після чого він прийшов у повне запустіння, як бувало з ним ще не раз... Як ми називаємо його зараз? Відповідь: Київ.
Навіщо нормани, які осаджували міста в Сицилії, ловили в полях міських ластівок? Відповідь: Прикріплювали до їхніх спин палаючі стружки й відпускали, щоб підпалити місто. Ластівки гніздяться під дахами.
Цей спосіб виготовлення килимів або шпалер, витканих із шовку або вовни особливим способом, винайшов придворний фарбар і ткач французького короля Франциска I в XVI столітті. Назвіть його прізвище. Відповідь: Гобелен.
У числі предметів, експортованих з Китаю, поряд із чаєм, папером і порцеляною вказується й "вода щастя". Що це? Відповідь: Рисова горілка.
Винайдений в III столітті н.е. у Китаї прилад, що називався " чи-нан" замінив мореплавцям птахів. Що це за прилад? Відповідь: Компас (" чи-нан" — покажчик півдня, а раніше дорогу до берега знаходили, стежачи за напрямком польотів птахів).
У міждержавних відносинах здавна прийнято, направляючи посольства до владик, вручати їм дарунки. Але ні китайський, ні монгольський імператори не приймали цих дарунків, поки їх не перейменовували. У що? Відповідь: У данину.
У багатьох середньовічних флотах ледь не самою руйнівною бойовою силою були кораблі, що стали непридатними. Як же їх використовували на страх ворогові? Відповідь: У якості брандерів.
По легенді, над єгипетським містом Борса стоїть мідний стовп із двома тваринами. Коли на місто нападають вороги, баран повертається в їхню сторону. А що кричить друга тварина? Відповідь: "Кукаріку".
Хоч він і був світлоносцем, головним вісником, а все-таки ми про це забули й пам'ятаємо про нього, що він... Хто? Відповідь: Король пекла — Люцифер (колишній архангел).
Старший помічник на барці "Крузенштерн", капітан III рангу Шишин, що тримав корабель в ідеальному порядку й чистоті, запевняв, що всі піратські бунти виникали через те, що в матросів з'являлося... Що? Відповідь: Вільний час.
Чому після відвідування імператрицею Катериною II флагманського корабля адмірала Ушакова на судні провели прибирання, причому набагато більш ретельне, ніж до її відвідування? Відповідь: Жінка на кораблі — дуже погана прикмета. Навіть імператриця.
Монгольські викладачі вузів регулярно при зустрічі цікавляться один у одного здоров'ям їх худоби. Навіщо це роблять філологи, які в умовах Монголії практично ніколи не тримають худоби? Відповідь: Вони так вітаються.
Якою мовою Іван Грозний вів бесіду з англійським послом сером Джоном Боутсом в 1584 році? Відповідь: Цар з послами не говорив — це робили його підлеглі. Цар говорив тільки з рівними собі або підлеглими йому.
"Щоб не занедужати грипом, потрібно перебувати в теплі", "якщо вас вкусила змія, висмокчіть отруту з ранки", "надмірне вживання цукру веде до діабету", "читання при тьмяному світлі шкідливо для зору дітей"... До якої категорії відніс американський медичний журнал "Америкен хелс мегезін" ці народні премудрості? Відповідь: До категорії абсолютно невірних.