top of page
shahistua

2018-2019 тренувальний тур 13

  1. Коли радянські газети повідомили, що в Італії часів Мусоліні по картках видавали по 150 грамів хліба в день, ніхто не повірив, тому що вижити при такій нормі не можна. Але це було правдою. Чого не врахували радянські люди, які не повірили своїм газетам? Відповідь: Що видавали не тільки хліб.

  2. В 80-ті роки місце академіка Азербайджанської академії наук коштувало 50000 рублів, а місце ректора вузу — 200000. Але ж почесніше бути академіком, чому ректором. У чому ж тут справа? Відповідь: Ректор швидко повертав витрачені гроші за рахунок хабарів, а академік — ні.

  3. Довше всього це тривало в Чарльза Осборна з Айови — почалося в 1922 році, коли він різав свиню, і тривало більше 70 років, не припиняючись. Це не перешкодило йому стати батьком вісьмох дітей, але викликає труднощів зі штучними щелепами. Думаю, що це бувало в кожного з нас, але ненадовго, а сама перспектива виявитися в положенні Чарльза Осборна могла б нас від цього позбавити. Що це? Відповідь: Гикавка.

  4. Найбільше — 72 — їх у кхмерів, найменше — 11 — у тубільців острова Бугенвіль. Скільки ж їх у нас, якщо в німців їх на 4 більше, ніж у англійців? Відповідь: 33 (це букви).

  5. Щоб ви могли стати членом Міжнародного філософського товариства, деякий показник, що характеризує вас, повинен перевищити число 148. Який? Відповідь: IQ (коефіцієнт інтелекту).

  6. У нас не можна одночасно одержати більше 15, у виняткових випадках — 20, ще не дуже давно — 25. А в країнах Заходу їх громадяни, зрозуміло, мають куди більші можливості. Дьюел Вільгельм Девіс із Алабами легко одержав 10000, Чамой Тхіпьясо з Таїланду в 1989 році 141078, а іспанцеві Габріелю Марча Грандосу якось навіть обіцяли 384912... Чого? Відповідь: Років в'язниці.

  7. Вільгельм Рентген, Ян Вант-Гофф, Эміль фон Берінг, Франсуа Арман Сюллі-Прюдом... Який список очолили видатні вчені? Відповідь: Список нобелівських лауреатів.

  8. Спартанець Сой, оточений ворогами в безводній місцевості, умираючи від спраги, обіцяв ворогам звільнити захоплені ним землі, якщо вони дозволять УСЬОМУ його війську напитися із джерела. Чому Сой ледве не вмер від спраги, але не випив ні краплі? Відповідь: Він не повернув захоплених земель, посилаючись на те, що "не всі пили".

  9. Ще трішки практики в перекладах: перекладіть слово "Ніл" з давньоєгипетської на українську. Відповідь: Річка.

  10. Що в Римі кожного дня своєї роботи отримувало десятки возів криваво-червоного піску? Відповідь: Колізей — на його тлі не видна була кров.

  11. Чому китайські ремісники не застосовували металевих знарядь для виготовлення виробів з нефриту? Відповідь: Тому що нефрит набагато твердіший за метал.

  12. У середньовічній Росії влітку спеціальні чиновники опечатували всі печі в дерев’яних будинках і хазяї були змушені готувати в саду або на городі. Навіщо? Відповідь: Щоб зменшити небезпеку пожежі.

  13. Як ми називаємо володіння китайських Чорної Черепахи, Червоного Птаха, Синього Дракона й Білого Тигрі? Відповідь: Північ, південь, схід і захід.

  14. Бригада французьких гірників, що співчувала комунізму, в 30-ті роки відвідала Донбас, пропрацювала зміну поруч із самим шахтарем-рекордсменом Стахановим і... зробила моторошне антирадянське діяння. Яке? Відповідь: Побила, не дуже напружуючись, усі стахановські рекорди.

  15. Що зробив Юлій Цезар, висадившись в Англії, щоб ворог не міг загрожувати його військам знищенням кораблів, на яких вони приплили? Відповідь: Він їх спалив.


17 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page