1. Богиню перемоги Ніку завжди зображували крилатою, і тільки в Афінах — безкрилою. Чому? Відповідь: Щоб показати, що нікуди вона з Афін не полетить.
2. Це можна було побачити в середньовічній Франції й Італії. У кованій скриньці з візерунками перебував зав'язаний золотим шнуром мішок з фіолетової парчі. А що ми побачили б, якби розв'язати шнур і заглянули в цей мішок? Відповідь: Книгу.
3. Будівельник Флорентійського собору й архітектор його купола, розміри якого видалися дивом сучасникам, Філіппо Брунелеско особисто зводив на його верхівці "ліхтар" — кам'яну споруду зі шпилем і високими вікнами. Чому він обійшовся без допомоги мулярів, що будували собор, спростувавши їх песимізм? Відповідь: Усі були впевнені, що купол от-от звалиться.
4. АМЕРИКАНСЬКИЙ офіцер-підводник згадує, що під час бомбування, коли човен лежав на дні й усі люди намагалися лежати нерухомо, температура усередині човна піднялася до 100 градусів, але в нього стукали зуби від холоду, незважаючи на светр і хутряну куртку. Як це могло бути? Відповідь: Від страху звужуються посудини, а 100 по Фаренгейту — це 38 по Цельсію.
5. Доктор Лінк велів одному хворому бігати навколо кварталу доти, поки він не помре від утоми. Той неодноразово намагався виконати рекомендацію лікаря, але не зміг, а стан його постійно поліпшувався. Як результат він став відомим бігуном. Від якого захворювання його позбавив доктор Лінк? Відповідь: Від нав'язливого бажання покінчити життя самогубством.
6. Цих людей прадавні називали "передавачами часу". А як ми називаємо їх зараз? Відповідь: Історики.
7. Супермаркети фірми "Маркс енд Спенсер" пропонують покупцям набагато менший вибір, ніж їхні конкуренти, і проте процвітають. Чим це пояснити? Відповідь: Дослідники цієї фірми вибирають із усього безлічі товарів даної якості й призначення найдешевший.
8. В американців це виглядає, як М-Д-Р, у японців — як Р-М-Д, а в європейців — як Д-М-Р. Проявіть себе європейцями і скажіть, як це виглядає сьогодні. Відповідь: поточні день, місяць і рік.
9. Океанолог професор Ястребов заявив в 1983 році, що в усьому світі можна нарахувати не більш ста людей, що побували на дні океану ( зрозуміло, удалині від берегів). Письменник Фазіль Іскандер поправив його, заявивши, що таких людей незрівнянно більше. Кого мав на увазі Фазіль Іскандер? Відповідь: Потопельників.
10. Ще з Фазіля Іскандера, а, може, і раніше ми знаємо, що удави харчуються кроликами. Проте запримічений удавом кролик має шанс урятуватися. Уявіть собі, що ви — кролик, а ведучий — удав, і рівно через хвилину врятуйтеся від нього. Відповідь: Треба застигти, не ворушачись.