top of page
shahistua

2018-2019 Тренування перед районним фіналом 1


1 бій

  1. В оточеній в часи Великої вітчизняної війни Одесі намагались налагодити випуск усіх боєприпасів, використовуючи будь-яку сировину та заготовки. Скажіть, а що використовували в якості корпусів мін, якщо тут стали в нагоді запаси харчової промисловості? (консервні бляшанки)

  2. Що в статті «Підземне небо» письменник Віктор Пелевін порівнює з лабіринтом Мінотавра і називає «мавзолеєм мрії»? (метро)

  3. Яке прізвисько отримав в 70-х роках викладач математики МГУ, зріст якого становив 1,57 метра? (пі пополам. Залік за смислом)

  4. Закінчіть приказку народу аканті. Коли мавпа починає їсти двома руками, вона … (падає з дерева)

  5. Плоди одного з них відомі під назвою «драконові фрукти». У лондонському ботанічному саду, поруч з одним із них, схожим на пуфик, стоїть табличка з назвою «тещин стілець». А що ж це за рослина? (кактус)

2 бій

  1. Який пристрій до 1913 року використовували таким чином: підвозили до будинків та возі і протягували шланг через вікно? (пилосос)

  2. У дітей деяких плазунів і птахів на верхній щелепі тимчасово розвивається твердий роговий бугорок, який пізніше відпадає через непотрібність. А для чого він необхідний спочатку? (щоб розбити яйце при народженні)

  3. Закінчіть польську приказку одним словом. Якщо потрапив до спільноти ворон, то … (каркай)

  4. Згідно АФОРИЗМУ Ашота Наданяна, короткими мають бути три речі: язики, спідниці та … (афоризми)

  5. До струнної групи симфонічного оркестру входять скрипки, альти, віолончелі, контрабаси і ще один немаленький музичний інструмент. Який? (арфа)

3 бій

  1. Яким англійським словом зараз називають те, що у 18 ст. образно називали «підкова стоматолога»? (брекети)

  2. Це слово утворилось від назви гори Пантелік в Аттиці, де знаходилась сталактитова печера і дуже багато гротів, в яких легко було заблудитись. Назвіть фразеологізм, у якому ми найчастіше вживаємо це слово. (збити з пантелику)

  3. Що, згідно афоризму француженки Француази Подбер, купує ОПТИМІСТ на останні гроші? (гаманець)

  4. Назвіть країну, столицю якої до 1923 року в наших словниках називали Ангора. (Туреччина)

  5. Коли в 17 ст. на балу в герцога Орлеанського вкрали дорогий годинник, ад’ютант герцога дав команду замкнути двері та обшукати усіх. Щоб не піддавати присутніх цій принизливій процедурі герцог запропонував просто почекати декілька хвилин. Як же герцог планував знайти свій годинник? (годинник дзвонив кожні 15 хв. Залік – по смислу)

4 бій

  1. Аристотель назвав цих тварин акафелес, що означає кропива, Пліній запропонував іншу назву – морська легеня. А яке міфологічне ім’я обрав їй Карл Лінней? (медуза)

  2. За словами Дейла Карнегі, вона нічого не коштує, але дуже цінується. Продемонструйте її. (посмішка)

  3. Серед наслідків аварії на японській атомній станції Фукусіма ожиріння дітей, що живуть в навколишніх районах, - один із наслідків. А як цей факт пояснюють вчені? (діти перестали виходити на вулицю)

  4. Мільйонер Елсворд купив у 1925 році для експедиції Амундсена палатку з новомодною металевою блискавкою, але та замерзла та не працювала. Тому підкорювачі Арктики і Антарктики продовжували шнурувати свої палатки до середини 70-х років. Доки не виготовили що? (пластикову блискавку)

  5. Хто в байці Сергія Михалкова зізнається шпаку, що сім’я – не для неї і їй краще бути вільною? (зозуля)

5 бій

  1. Придумати спосіб закріплення магнітної стрічки на пластиковій карті інженеру Пері допомогла його дружина-домогосподарка. А що вона в цей час робила? (прасувала)

  2. Народна прикмета: якщо вночі собака завила надворі, потрібно сказати: «На свою голову» і собака замовкне. А що при цьому потрібно перевернути? (подушку)

  3. Закінчіть думку Іогана Гете: «Не завжди можна залишатись героєм, але завжди можна залишатись …». Ким? (людиною)

  4. Бігунка і олімпійська чемпіонка Юлія Заріпова скаржилась, що найближчі суперниці роблять ЦЕ і в прямому і в переносному сенсі. А що ж вони роблять? (наступають на п’яти)

  5. Закінчіть думку Айзека Азімова: «Головне правило будь-якої дієти – якщо якась страва здається смачною, то …». (воно для вас шкідливе. Залік по смислу)


20 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page