top of page
shahistua

Брейн-розминка 5 2019-2020


2 бій

1. Закінчіть вірменську приказку: «Сміх – справа добра, якщо не закінчується…» (сльозами)

2. Один із його офіційних титулів «раб рабів божих». Хто ж він? (Папа Римський)

3. Гвинтівка Beretta ARX160 оснащена вікнами для викидання стріляних гільз на обох боках ствольної коробки, тобто за необхідності можна налаштувати напрямок викидання гільзи як в лівий, так і в правий бік. А про кого так потурбувались конструктори? (лівші)

4. Одного разу до актора підійшла незнайома дівчина та попросила оглянути її хвору маму. На що той відповів: «Якби я зіграв Христа, ви, напевне, попросили б мене перетворювати воду на вино та воскрешати мертвих». Ми не запитуємо, як звали цього актора. Скажіть, кого він зіграв. (Доктор Хаус)

5. Згідно з однією піратською легендою, Біллі Бонс підняв бунт проти Тіча Чорної Бороди, але змова була розкрита. 15 змовників висадили на безлюдному острові й дали кожному по ПАКЕТУ КЕФІРУ. Що ми замінили ПАКЕТОМ КЕФІРУ? (пляшку рому)

3 бій

1. Закінчіть думку Мігеля Сервантеса: «Говорити не думаючи, все одно, що стріляти …». (… не цілячись)

2. Що замінювали під час постановок древньогрецького театру, коли цар Едіп зі зрячого перетворювався на сліпого? (маску)

3. У одній караколпацькій приказці згадується сьогоднішнє яйце та завтрашня курка. А кого в цьому випадку згадуємо ми? (синиця та журавель)

4. Розповідають, що Альберт Ейнштейн, намагаючись умовити свою дружину Мілеву Марич на розлучення, обіцяв віддати їй те, чого в Ейнштейна на той момент іще не було. Він погрожував, що інакше вона не отримає узагалі нічого. Цікаво, що свою обіцянку через кілька років Ейнштейн виконав. А що ж отримала Мілева? (Нобелівську премію)

5. У деяких африканських народів є повір’я, що людина була створена на небі. А хто допоміг їй спуститись на землю? (жираф)

4 бій

1. Цей дорогоцінний камінь у 18 столітті на Русі називали яхонт червлений. Як цей камінь називаємо зараз ми? (рубін)

2. У списку великих морських катастроф вказані тільки одна загибель судна із цієї причини. З якої? (зіткнення із айсбергом)

3. Поет Євгеній Євтушенко, згадуючи свою зустріч із Сальвадором Далі, говорить про дві тонкі чорні свічки, що похитуються в повітрі. А що ж так образно описав поет? (вуса)

4. У 1896 році король Георгій сказав барону П’єру де Кубертену: «Ви тут хазяїн, пане барон. Греки й не тільки греки не забудуть ваших зусиль». А яку традицію відновив П’єр де Кубертен? (проведення олімпійських ігор)

5. Пірамідка Мефферта була винайдена та запатентована у 1972 році німцем Уве Меффертом, але популярності не набула. А хто через два роки успішно її модифікував? (Рубік)

5 бій

1. Перший екземпляр цього предмета у 1877 році виготовив випускник монреальського університету. Пізніше канадська рада зі стандартизації затвердила точні параметри. А саме: діаметр – 76 мм, товщина – 25 мм, маса – від 155 до 170 г. У якій грі цей предмет використовують? (хокей)

2. Яку фразу із фільму 1984 року автор однієї карикатури вклав у вуста бумерангу? (i ' l l be back)

3. Що робила людина, про яку в позаминулому столітті говорили: «Він носом окунів ловить»? (спала)

4. В одній із дисциплін каякінга спортсмен має осідлати на човні водний поріг і протриматись на ньому якомога більше часу. А яким іспанським словом називається ця дисципліна? (родео)

5. Відгадайте загадку поета 6 ст. Сімфосія: «Я приходжу, до кого захочу, під різним виглядом, та не побачить мене ніхто, доки очей не закриє». (сон)

6 бій

1. Відгадайте морійську загадку: «Серед 41 курки 1 гусак». (зорі та місяць)

2. Швеція і Данія нерідко воювали одна з одною. Та тільки одного разу у 1652 році швецька армія увійшла на територію Данії, не використовуючи кораблі для десанту. А що ж їм допомогло форсувати Балтійське море? (море замерзло)

3. На честь якого хімічного елемента отримав своє прізвисько рухливий та спритний олень Зейбак, герой «1000 і 1 ночі». (ртуть)

4. Згідно з таджицькою приказкою, коня не слід вибирати в дощ. А кого, згідно з тією ж приказкою, не слід обирати у свято? (дружину)

5. На античних олімпіадах переможцям трьох ігор встановлювали персональні статуї. А як, суто в британському стилі, вчинили у Великобританії з 5-кратним чемпіоном олімпійських ігор, гребцем Стівом Редгрейвом? (посвятили в рицарі)


51 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Заняття 6 2019-2020

14 бій 1. Серед круп української кухні більшою повагою користувалися пшениця, гречка, пшоно звичайне, а також пшоно сорочинське, або...

Заняття 5 2019-2020

11 бій 1. Коли в 1850 році вони вперше з'явилися в Америці, американці очманіли від радості. Їх так пестили й плекали, що через півроку...

bottom of page